• Życzenia świąteczne

  Życzenia zdrowych i pogodnych
  Świąt Bożego Narodzenia.
  Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych
  napełni serca spokojem i radością.
  Niech błogosławieństwo Bożego Dzieciątka
  towarzyszy przez całe życie,
  a szczere i najpiękniejsze
  Bożonarodzeniowe życzenia
  spełniają się w każdym momencie.

   

  Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy

  Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 11

 • Jasełka

  „Dzieci na jasełka zaprosiły gości,

  Wspominać wspólne odległe zdarzenia,

  Byśmy gdy chwile nadejdą zwątpienia

  Siły czerpali z Bożej miłości

  Daj nam wiarę, że to ma sens”

   

  Uczniowie klasy 3 a i 3 b w czwartkowy wieczór 18 grudnia przedstawili dla społeczności szkolnej i lokalnej jasełka pt. „Boże Narodzenie z małym pastuszkiem”.

  Opowiedzieli historię pastuszka, który wraz z towarzyszami spieszył do Betlejem, gdzie narodził się Boży Syn, po drodze spotykając anioła, staruszkę, płaczącą dziewczynkę i rozbójnika. Gdy wszyscy dotarli do stajenki złożyli  Jezusowi dary - bochen chleba, świeże mleko , baranka i owieczkę i masełka osełeczkę. Do Betlejem przybyli także trzej królowie ze swoimi darami.

  Wspaniale opowiedziana historia Bożego Narodzenia, wyjątkowa sceneria i przejmujące kolędy w wykonaniu uczniów zrobiły na wszystkich wielkie wrażenie.

 • Smaki Świąt Bożego Narodzenia w Europie

  18 grudnia 2014 r. odbył się finał V edycji szkolnego konkursu „Smaki Świąt Bożego Narodzenia w Europie”. Każda klasa przygotowała stoisko dotyczące obchodów Świąt Bożego Narodzenia w wylosowanym regionie Europy. Ekspozycje zawierały elementy dekoracji świątecznej, informacje o zwyczajach bożonarodzeniowych oraz potrawy do degustacji. Działaniom konkursu przyświeca myśl: „Nic nie dzieli narodów bardziej niż arogancja i pycha kulturowa, nic nie łączy ich bardziej, niż znajomość innych kultur i szacunek dla nich”.

  W przygotowania do konkursu włączyli się uczniowie, rodzice i nauczyciele. Efekty zmagań konkursowych podziwiali rodzice uczniów, mieszkańcy dzielnicy Chyszów.

  Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w styczniu. Uczniowie zwycięskiej klasy oraz najbardziej zaangażowani rodzice otrzymają nagrody.

 • Góra Grosza

  Po raz kolejny Samorząd Uczniowski naszej szkoły zbierał pieniądze w ramach akcji "Góra Grosza 2015". W tym roku najwięcej zebrała klasa III b.

  Wszystkim bardzo dziękujemy za włączenie sie do akcji oraz okazane serce i empatię.

  Samorząd Uczniowiski

 • Bożonarodzeniowy koncert kolęd

  W świątecznym nastroju zapraszamy wszystkich do wspólnego kolędowania! :)

 • Przedszkolaki ubierają "Choinkę Dzieci"

  16 grudnia, na tarnowskim Rynku odbyło się wielkie ubieranie żywych choinek ozdobami wykonanymi przez przedszkolaków. Nie mogło tam oczywiście zabraknąć grupy przedszkolnej z naszej szkoły.

  Akcja pod nazwą "Choinka Dzieci"  jest świętem wszystkich tarnowskich przedszkolaków i już po raz 14  zagościła  na  tarnowskim Rynku. Tradycją Choinki Dzieci jest również wizyta św. Mikołaja, słodkie prezenty dla wszystkich oraz uroczyste odpalenie światełek na dużej choince.

 • Spotkanie z muzyką - wokal

  W dn. 10.12.2014 r. odbyło się kolejne Spotkanie z muzyką, tym razem zatytułowane „Z gwiazdą na gwiazdkę”. Uczestniczyliśmy w koncercie zimowoświątecznym z wokalem rozrywkowym, damskim w roli głównej. W trakcie audycji usłyszeliśmy najpopularniejsze piosenki o tematyce zimowej, piękne kolędy polskie jak i zagraniczne oraz zaznajomiliśmy się z różnymi technikami wokalnymi :)

 • Zapraszamy na Jasełka

  Mamy zaszczyt zaprosić na

  JASEŁKA

  pt. "Boże Narodzenie z małym pastuszkiem", które odbędą się w naszej szkole 18 grudnia 2014 r. o godz. 17.00.

  Po Jasełkach odbędzie się finał szkolnego konkursu

  "Smaki Świąt Bożego Narodzenia w Europie".

  Zapraszamy do obejrzenia stoisk przygotowanych przez klasy oraz

  do degustacji świątecznych specjałów kuchni europejskiej.

  Serdecznie zapraszają

  Dyrektor, nauczyciele i uczniowie

  Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 11 w Tarnowie

 • Wizyta Św. Mikołaja

  Wizyta tego gościa to dla wszystkich ogromne przeżycie i radość. Zgodnie z tradycją do naszej szkoły także zawitał Święty Mikołaj w towarzystwie aniołka i diabełka. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na prezenty. Nikt nie został pominięty.

  Po otrzymaniu prezentów były zabawy i pląsy w towarzystwie Mikołaja. Po uśmiechniętych buziach można było się domyśleć, że  ten dzień to jeden z fajniejszych dni w roku.

 • XI Przegląd Małych Form Artystycznych

  Listopad jest miesiącem pamięci i dumy narodowej, gdyż właśnie w te pochmurne, listopadowe dni, w dalekim 1918 roku zabłysła na firmamencie Europy Odrodzona Rzeczpospolita. Po latach rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję, powstaniach narodowych: listopadowym i styczniowym, po zmaganiach na różnych frontach, dzięki niezłomności, patriotyzmowi i bohaterstwu Polacy wywalczyli wolność. W taki właśnie listopadowy dzień odbył się XI Międzyszkolny Przegląd Małych Form Artystycznych pn. „Spotkanie z historią”, który w tym roku miał charakter patriotyczny.

  Wzięły w nim udział reprezentacje trzech tarnowskich szkół podstawowych: SP nr 17, SP nr 23 oraz SPI nr 11. Mali aktorzy urzekli wszystkich swoim zaangażowaniem, kunsztem aktorskim i wrażliwością. Piękne stroje, rytmiczne pieśni legionowe oraz wzruszające ujęcia prawdy historycznej na długo pozostaną w naszej pamięci. Wszyscy uczestnicy zostali wyróżnieni otrzymując pamiątkowe listy gratulacyjne oraz nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie Na Rzecz Edukacji Integracyjnej „Jeden Świat”, Starostwo Powiatowe oraz Wydział Marki Miasta Tarnowa. Zaprezentowane widowiska dostarczyły wielu wrażeń artystycznych. Stały się okazją, do pogłębiania wiedzy o wydarzeniach XX wieku ważnych dla Polski oraz formą poznawania polskich losów i dziedzictwa narodowego. Już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym Przeglądzie Małych Form Artystycznych w przyszłym roku.

 • "Bądź świetlikiem na drodze" - spotkanie ze strażnikiem miejskim

  Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w programie "Bądź świetlikiem na drodze". Prowadzący zajęcia - przedstawiciel straży miejskiej w Tarnowie, w interesujący sposób przekazał naszym uczniom zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną.

  Głównym celem programu „Bądź świetlikiem na drodze” jest zwiększenie bezpieczeństwa i widoczności dzieci przez kierujących pojazdami. Dzieci w czasie zajęć uczą się zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, omawiane są najważniejsze przepisy prawa ruchu drogowego oraz udzielane są wskazówki jak zapobiegać niebezpieczeństwom, szczególnie przy złych warunkach atmosferycznych gdy widoczność dziecka na drodze przez kierujących jest znacznie ograniczona.

  Dzieci w czasie zajęć wspólnie z funkcjonariuszem zawieszali odblaski przy tornistrach, co ma zwiększyć ich bezpieczeństwo. Uczniowie brali aktywny udział w tym spotkaniu - pokazywali, w jaki sposób należy zachować się na przejściu dla pieszych, wykonali kolorowe prace plastyczne z uwzględnieniem znaków drogowych oraz ćwiczyli wspólnie ze strażnikiem miejskim. Spotkanie ze strażnikiem miejskim było doskonałą lekcją, a zdobyta wiedza z pewnością zaowocuje bezpiecznym zachowaniem na drodze.

 • Dyskoteka andrzejkowa dla klas starszych

  W dn. 25.11.2014 r. odbyła się dyskoteka andrzejkowa, w której uczestniczyli uczniowie klas IV-VI. Organizatorami tej imprezy, podobnie jak zabawy andrzejkowej dla klas O-III był Samorząd Uczniowski przy wsparciu Klubu Młodego Menadżera. Podczas dyskoteki odbyły się tradycyjne wróżby andrzejkowe, ciekawe zabawy i konkursy. Niestety przy znakomitej muzyce czas szybko płynął...
  Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę i już dziś zapraszamy na kolejną dyskotekę! :)

 • Doroczny Bal Wróżek i Czarodziejów już za nami!

  W dn. 25.11.2014 r. odbył się Doroczny Bal Wróżek i Czarodziejów. Uczniowie pojawili się na nim w rozmaitych przebraniach. Wszyscy uczestnicy bawili się przy wesołej muzyce, która porywała każdego do tańca. Każde dziecko wzięło udział w tradycyjnych, andrzejkowych wróżbach (lanie wosku, magiczna kula, itp). Wróżby przeprowadzali prawdziwi wróżbici i wróżki. Czekamy na spełnienie wszystkich dobrych wróżb! :)

 • Spotkanie z muzyką - saksofon

  W dn. 19.11.2014 r. uczestniczyliśmy w kolejnej muzycznej odsłonie z cyklu "Spotkania z muzyką". Muzycy opowiedzieli nam o "muzycznym alfabecie". Muzyka porównana została do ludzkiej mowy.

  Dowiedzieliśmy się, że poprzez muzykę możemy wyrazić frazy, słowa, motywy, litery-dźwięki. Tak, jak każdy język świata posiada swój alfabet, a każdy gatunek muzyczny opiera się na konkretnych dźwiękach. W trakcie koncetru z udziałem trzech saksofonów zaprezentowano różne skale i gamy z całego świata, np. skalę arabską, indyjską czy góralską.
  Czekamy na kolejne muzyczne spotkanie! :)

 • Mamy certyfikat szkoły promującej zdrowie!

  17 listopada Pani Dyrektor Elżbieta Wójcik odebrała z rąk Małopolskiego Kuratora Oświaty Aleksandra Palczewskiego, Wojewódzkiego Koordynatora ds. Szkół Promujących Zdrowie Urszuli Blicharz oraz Dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Św. Łukasza Anny Czech Certyfikat przynależności do Małopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie przyznany przez Wojewódzki Zespół Wspierający Szkoły Promujące Zdrowie.  Uroczystość odbyła się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej podczas XVII Konferencji naukowej „Tytoń albo zdrowie”.

  Certyfikat jest uwieńczeniem wielu różnorodnych działań jakie cały czas podejmowane są w naszej szkole w zakresie edukacji prozdrowotnej.

 • Przedszkolaki w Muzeum Okręgowym

  W piątek, 14 listopada2014 r. nasze przedszkolaki wraz z wychowawczynią udały się do Muzeum Okręgowego w Tarnowie na wystawę pt. „W bursztynowej pułapce". Miały możliwość zapoznać się z pochodzeniem  i właściwościami bursztynu, jego znaczeniem  dla badań naukowych oraz dla sztuki. Dodatkowo zaprezentowano ciekawe eksponaty ze zbiorów krakowskiego Muzeum Przyrodniczego Instytutu Systematyki i Ewolucji Zwierząt Polskiej Akademii Nauk. Oprócz zwiedzania i zachwycania się eksponatami w gablotach przedszkolaki brały udział w warsztatach prowadzonych przez pracowników Warsztatów Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II, gdzie zobaczyły bursztyny pod mikroskopem oraz wykonały bursztynowe ozdoby.

 • Program "Akademia Zdrowego Przedszkolaka"

  Dzieci z Oddziału Przedszkolnego przez cały rok będą brały udział w programie „Akademia Zdrowego Przedszkolaka ". Udział w tym przedsięwzięciu ma na celu przekazanie dzieciom elementarnej wiedzy i umiejętności z zakresu szeroko pojętego zdrowia . Akcja składa się z czterech modułów i jest jednoczesnym zaproszeniem dzieci do czterech krain :
  - Jesiennego - Podróż do Krainy Pełnej Zdrowia
  - Zimowego –Podróż do Eko Krainy
  - Wiosennego –Podróż do Krainy Aktywności
  - Letniego- Podróż do Krainy Bezpieczeństwa

  Serdecznie zapraszamy Rodziców do zaangażowania  i wspierania naszej  akcji. :)

 • III miejsce Emilii Stasior!

  Stowarzyszenie Medycyna Polska wspólnie z CenterMed, CH Max, Rozkwit i Your Partner ogłosiły konkurs dla szkół podstawowych „Rośniemy zdrowo. Nasz szkolny ogródek”. Z radością ogłaszamy, że uczennica kl. V - Emilia Stasior, wykonując pracę plastyczną przedstawiającą wymarzony ogródek zajęła w konkursie III miejsce! Nasza uczennica otrzymała nagrodę w postaci bonu o wartości 200 zł do realizacji w salonie Sport Plaza, szkoła zaś - narzędzia ogrodnicze oraz zestaw sadzonek.

                               

  Emilko, gratulujemy i dziękujemy! :)

 • Wyróżnienie w konkursie plastycznym "Polska Niepodległa"

   Uczeń klasy IV Krystian Malik oraz uczniowie z koła plastycznego pod kierunkiem Pani Elżbiety Sikory zostali wyróżnieni w konkursie plastyczny „Polska Niepodległa”, którego organizatorem było Centrum Sztuki Mościce, a patronat objął Roman Ciepiela, wicemarszałek województwa małopolskiego. Celem konkursu było propagowanie postaw patriotycznych wśród uczniów i rozpowszechnianie wiedzy o odzyskaniu przez Polskę niepodległości, najważniejszych postaciach związanych z tym wydarzeniem oraz znaczeniu tego wydarzenia dla współczesnej historii Polski. Prace naszych wyróżnionych uczniów można było obejrzeć podczas wernisażu.

 • "Przemów ludzkim gestem" - akcja charytatywna

  Chcąc zwrócić uwagę społeczeństwa na los bezdomnych zwierząt, znęcanie się nad nimi oraz na warunki bytowe w schroniskach wzięliśmy udział w ważnej akcji charytatywnej "Przemów ludzkim gestem". W dniach 7-31 października 2014 r. na terenie naszej szkoły zbieraliśmy karmę oraz środki pieniężne na leczenie zwierząt. Po przeprowadzonej akcji puszka oraz zebrana karma została odebrana przez przedstawiciela Centrum Wolontariatu "Empatia". Serdecznie dziękujemy wszystkim, którym los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny!

strona:

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 11 im. Marii Dąbrowskiej
  ul. Mościckiego 177 A
  33-100 Tarnów

  Dyrektor szkoły: mgr Elżbieta Wójcik
 • 14 622 15 85

Wiadomości

Galeria zdjęć