• Spotkanie ze strażnikiem miejskim - "Bądź świetlikiem na drodze"

  W dn. 20.11.2014 r. klasy I A oraz II A miały przyjemność uczestniczyć w wyjątkowo ciekawym i pouczającym programie "Bądź świetlikiem na drodze". Prowadzący zajęcia - przedstawiciel straży miejskiej w Tarnowie, w interesujący sposób przekazał naszym uczniom zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną.

  Uczniowie brali aktywny udział w tym spotkaniu - pokazywali, w jaki sposób należy zachować się na przejściu dla pieszych, wykonali kolorowe prace plastyczne z uwzględnieniem znaków drogowych oraz ćwiczyli wspólnie ze strażnikiem miejskim. Dodatkowo otrzymali kolorowe odblaski, które zostały przymocowane do ich tornistrów. Spotkanie ze strażnikiem miejskim było dla uczniów wielkim przeżyciem, a wiedza zdobyta podczas dzisiejszej lekcji z pewnością zaowocuje bezpiecznym zachowaniem na drodze.

 • Spotkanie z muzyką - saksofon

  W dn. 19.11.2014 r. uczestniczyliśmy w kolejnej muzycznej odsłonie z cyklu "Spotkania z muzyką". Muzycy opowiedzieli nam o "muzycznym alfabecie". Muzyka porównana została do ludzkiej mowy.

  Dowiedzieliśmy się, że poprzez muzykę możemy wyrazić frazy, słowa, motywy, litery-dźwięki. Tak, jak każdy język świata posiada swój alfabet, a każdy gatunek muzyczny opiera się na konkretnych dźwiękach. W trakcie koncetru z udziałem trzech saksofonów zaprezentowano różne skale i gamy z całego świata, np. skalę arabską, indyjską czy góralską.
  Czekamy na kolejne muzyczne spotkanie! :)

 • Mamy certyfikat szkoły promującej zdrowie!

  17 listopada Pani Dyrektor Elżbieta Wójcik odebrała z rąk Małopolskiego Kuratora Oświaty Aleksandra Palczewskiego, Wojewódzkiego Koordynatora ds. Szkół Promujących Zdrowie Urszuli Blicharz oraz Dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Św. Łukasza Anny Czech Certyfikat przynależności do Małopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie przyznany przez Wojewódzki Zespół Wspierający Szkoły Promujące Zdrowie.  Uroczystość odbyła się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej podczas XVII Konferencji naukowej „Tytoń albo zdrowie”.

  Certyfikat jest uwieńczeniem wielu różnorodnych działań jakie cały czas podejmowane są w naszej szkole w zakresie edukacji prozdrowotnej.

 • Przedszkolaki w Muzeum Okręgowym

  W piątek, 14 listopada2014 r. nasze przedszkolaki wraz z wychowawczynią udały się do Muzeum Okręgowego w Tarnowie na wystawę pt. „W bursztynowej pułapce". Miały możliwość zapoznać się z pochodzeniem  i właściwościami bursztynu, jego znaczeniem  dla badań naukowych oraz dla sztuki. Dodatkowo zaprezentowano ciekawe eksponaty ze zbiorów krakowskiego Muzeum Przyrodniczego Instytutu Systematyki i Ewolucji Zwierząt Polskiej Akademii Nauk. Oprócz zwiedzania i zachwycania się eksponatami w gablotach przedszkolaki brały udział w warsztatach prowadzonych przez pracowników Warsztatów Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II, gdzie zobaczyły bursztyny pod mikroskopem oraz wykonały bursztynowe ozdoby.

 • Program "Akademia Zdrowego Przedszkolaka"

  Dzieci z Oddziału Przedszkolnego przez cały rok będą brały udział w programie „Akademia Zdrowego Przedszkolaka ". Udział w tym przedsięwzięciu ma na celu przekazanie dzieciom elementarnej wiedzy i umiejętności z zakresu szeroko pojętego zdrowia . Akcja składa się z czterech modułów i jest jednoczesnym zaproszeniem dzieci do czterech krain :
  - Jesiennego - Podróż do Krainy Pełnej Zdrowia
  - Zimowego –Podróż do Eko Krainy
  - Wiosennego –Podróż do Krainy Aktywności
  - Letniego- Podróż do Krainy Bezpieczeństwa

  Serdecznie zapraszamy Rodziców do zaangażowania  i wspierania naszej  akcji. :)

 • III miejsce Emilii Stasior!

  Stowarzyszenie Medycyna Polska wspólnie z CenterMed, CH Max, Rozkwit i Your Partner ogłosiły konkurs dla szkół podstawowych „Rośniemy zdrowo. Nasz szkolny ogródek”. Z radością ogłaszamy, że uczennica kl. V - Emilia Stasior, wykonując pracę plastyczną przedstawiającą wymarzony ogródek zajęła w konkursie III miejsce! Nasza uczennica otrzymała nagrodę w postaci bonu o wartości 200 zł do realizacji w salonie Sport Plaza, szkoła zaś - narzędzia ogrodnicze oraz zestaw sadzonek.

                               

  Emilko, gratulujemy i dziękujemy! :)

 • Wyróżnienie w konkursie plastycznym "Polska Niepodległa"

   Uczeń klasy IV Krystian Malik oraz uczniowie z koła plastycznego pod kierunkiem Pani Elżbiety Sikory zostali wyróżnieni w konkursie plastyczny „Polska Niepodległa”, którego organizatorem było Centrum Sztuki Mościce, a patronat objął Roman Ciepiela, wicemarszałek województwa małopolskiego. Celem konkursu było propagowanie postaw patriotycznych wśród uczniów i rozpowszechnianie wiedzy o odzyskaniu przez Polskę niepodległości, najważniejszych postaciach związanych z tym wydarzeniem oraz znaczeniu tego wydarzenia dla współczesnej historii Polski. Prace naszych wyróżnionych uczniów można było obejrzeć podczas wernisażu.

 • "Przemów ludzkim gestem" - akcja charytatywna

  Chcąc zwrócić uwagę społeczeństwa na los bezdomnych zwierząt, znęcanie się nad nimi oraz na warunki bytowe w schroniskach wzięliśmy udział w ważnej akcji charytatywnej "Przemów ludzkim gestem". W dniach 7-31 października 2014 r. na terenie naszej szkoły zbieraliśmy karmę oraz środki pieniężne na leczenie zwierząt. Po przeprowadzonej akcji puszka oraz zebrana karma została odebrana przez przedstawiciela Centrum Wolontariatu "Empatia". Serdecznie dziękujemy wszystkim, którym los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny!

 • Śniadanie daje moc!

  W dn. 7 listopada klasy 0 – III wzięły udział w ogólnopolskim programie prozdrowotnym "Śniadanie daje moc". Była to doskonała okazja, by przypomnieć, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Podczas zajęć uczniowie samodzielnie przygotowywali różne smakowite przekąski. Dominowały kanapki, warzywa, owoce, soki. Wszyscy uczyli się dekorowania i nakrywania do stołu. Było smacznie! :)

                                 

 • Poszukiwania nietoperzy

  W dn. 6 listopada uczniowie kl. VI A, świetlica sześciolatków oraz Klub Naszej Ziemi wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez Małopolskie Towarzystwo Ornitologiczne. Tematem spotkania była ochrona ptaków i nietoperzy zasiedlających budynki w miastach. Uczniowie mieli okazję obejrzeć zdjęcia ptaków i latających ssaków, poznać ich zwyczaje, dotknąć drewnianych budek przez nie zasiedlanych. Dowiedzieli się, jak termomodernizacja budynku wpływa na życie tych chronionych zwierząt. Po godzinnej prelekcji grupa uczniów ruszyła wraz z chiropterologami w teren. Podczas spaceru przez Lasek Chyszowski oraz obok starego spichlerza przy ul. Mościckiego szukali miejsc nocowania nietoperzy. Przydały się lornetki oraz specjalistyczna luneta.

 • Przedszkole Nr 32 w Lokalnym Centrum Aktywności Ekologicznej

  6 listopada Lokalne Centrum Aktywności Ekologicznej w naszej szkole miało kolejnych gości. Tym razem odwiedziły nas dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 32 w Tarnowie. Celem spotkania była nauka budowy domku dla jeża. Przedszkolaki ponadto wzięły udział w zajęciach komputerowych oraz pracowały na tablicy multimedialnej. Zwiedziły wystawę pt. „Sowy Polski”. Zapoznały się z ekologicznymi rozwiązaniami stosowanymi w naszej szkole. Nie obyło się bez niespodzianek. Nasz oddział przedszkolny przygotował dla gości zdrowe drugie śniadanie. Stół uginał się od soków, owoców oraz pysznych kanapek. Dużo radości sprawiły także zawody sportowe zorganizowane na boisku szkolnym. Mały podarunek, zdjęcia i niesamowite emocje będą przypominały dzieciom o podejmowaniu przez nie działań ekologicznych w swoim otoczeniu. :)

 • Lekcja j.polskiego - spektakl teatralny on-line

  6 listopada uczniowie kl. III A oraz kl. IV A oglądali na żywo spektakl „Dziób w Dziób” prosto z teatru Baj Pomorski w Toruniu. Było to możliwe dzięki transmisji w ramach Internetowego Teatru TVP dla Szkół. Jest to nowatorska telewizyjna inicjatywa wykorzystująca nowoczesną technologię jako sposób dotarcia ze sztuką wysokich lotów do masowej młodej widowni. W tym samym czasie kilkutysięczna uczniowska społeczność w całej Polsce odbierała bezpłatnie przedstawienie za pośrednictwem kodowanej transmisji interne

  My po raz pierwszy wykorzystaliśmy do tego przedsięwzięcia nowoczesny komputer „All in One”, który wzbogacił wyposażenie szkoły w październiku.

  „Dziób w dziób” to współczesny dramat dla dzieci pisany ich językiem i mówiący o ich problemach: o modzie, o bandzie podwórkowej, o odrzuceniu i akceptacji, o sztuce bycia liderem i rywalizacji. Spektakl został nagrodzony w 24. Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

  Szczegóły:  http://www.iteatr.tvp.pl/17476457/dziob-w-dziob-w-iteatrze-tvp

 • "Zielone lekcje" - edukacja przyrodnicza na żywo w naszej szkole!

  W dn. 05.11.2014 r. wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wyjątkowej lekcji przyrody. Odwiedziły nas różne gatunki sów, sokołów, jastrzębi. Opiekunowie tych pięknych skrzydlatych przyjaciół przekazali nam tajniki funkcjonowania przyrody w sposób, który zagwarantował proste przyswojenie informacji. Doświadczyliśmy obcowania z ptakami na żywo, mogliśmy ich dotknąć, usłyszeć ich odgłosy, zobaczyć jak przelatują nad naszymi głowami, dowiedzieć się, gdzie żyją. Nauczyliśmy się również, jak je rozróżniać. Tę wspaniałą lekcję uwieczniliśmy zdjęciami z zaprzyjaźnionymi ptakami. Po takim spotkaniu, już nikt nie przejdzie obojętnie wobec piękna tych wspaniałych i tajemniczych zwierząt. :)

 • Akcja Apple Friends rozpoczęta!

  Uwaga! Zachęcamy szkoły, przedszkola, firmy, instytucje do podjęcia działania prozdrowotnego. Jako szkoła sieci „Eco-Schools” włączyliśmy się w realizację „Światowych Dni Działania”. Chcemy pobudzić do aktywności z zakresu ekologii placówki z Tarnowa, ale także z całego świata.

  Stwórzcie grupę roboczą (chętne dzieci, młodzież, osoby dorosłe). Grupa niech zorganizuje działania, w których główną rolę będzie odgrywał lokalny owoc. Wystarczy, że zbierzecie wszystkich i wspólnie zjecie np. jabłka. Zróbcie zdjęcia lub nakręćcie filmik. Wybierzcie 3 inne placówki, które zaprosicie do udziału w akcji „Apple Friends”.

  Kto nie podoła naszemu wyzwaniu musi zorganizować bieg wszystkich uczniów, pracowników wokół własnej siedziby.

  Liczymy na Was!

  Wszelkie informacje oraz zdjęcia z przeprowadzonych już akcji na stronie: http://www.applefriends.pl/

 • Nasz uczeń tancerzem!

  W dn. 25.10.2014 r. odbył się wyjątkowy turniej Grand Prix Polski w Tańcu Towarzyskim. W grupie tanecznej F,  w przedziale wiekowym 10-11 lat, uczeń IV klasy - Maksymilian Para zajął 3 miejsce! To pierwszy sukces naszego młodego tancerza. Ten wynik zawdzięczyć może swojej ciężkiej pracy i regularnemu uczęszczaniu na zajęcia taneczne.

  Serdecznie gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy taneczne! :)

   

                                                         

 • Zaproszenie na Przegląd Małych Form Artystycznych

  Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 11 w Tarnowie serdecznie zaprasza na: XI Przegląd Małych Form Artystycznych pt. „Spotkanie z historią”, który odbędzie się dnia 28 listopada 2014 r.

  * do udziału w przeglądzie widowisk o tematyce patriotycznej zapraszamy  grupy szkolne klas 1 – 6

   * prosimy zgłaszać swój udział do dnia 20 listopada 2014 r. pod numerem telefonu: (14) 622 – 15 – 85, podając: nr szkoły, liczbę uczestników,  nazwisko opiekuna grupy oraz telefon kontaktowy

  * czas prezentacji widowiska wynosi maksymalnie 20 minut

  * szczegóły dot. godziny rozpoczęcia oraz harmonogram zostaną podane w późniejszym terminie

  Na uczestników czekają wspaniałe nagrody !!!

  Organizatorzy:

  Dyrektor Szkoły: mgr  Elżbieta Wójcik, mgr Anna Pawula

 • Święto Patrona Szkoły

  Ponad 125 lat temu przyszła na świat Maria Dąbrowska – znana polska pisarka. Jest ona Patronką naszej placówki od wielu lat, dlatego też 27 października 2014 roku w Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 11 odbyła się uroczysta akademia poświęcona Marii Dąbrowskiej. W trakcie przedstawienia zatytułowanego "Literackich wspomnień czas" uczniowie klasy szóstej przypomnieli najbardziej znane utwory pisarki.  W tym dniu został również ogłoszony konkurs na najciekawszy list do naszej Patronki

   

 • Nasz uczeń złotym judokiem!

  W dniu 18.10.2014 r. w Zakopanym odbył się Międzynarodowy Turniej Judo Młodzików i Dzieci. Pod Tatry zjechało się ponad 140 judoków z 20 klubów Słowacji, Francji, Czech, Francji i Polski. W kategorii młodszej - Dzieci - I miejsce zajął uczeń kl. VI - Adam Szpala!

  Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych złotych medali! :)

   
                                                                            

   

    

 • Pasowanie na Pierwszaka

  W dn. 24.10.2014 r. odbyło się uroczyste Pasowanie na Pierwszaka. Ta bardzo ważna uroczystość dla naszej szkolnej społeczności. Uczniowie klas I A oraz I B prezentowali dziś swoje umiejętności w przygotowanym wcześniej programie artystycznym. Aby zostać przyjętym do grona naszych uczniów musieli przekonać jednego ze starszych kolegów, że zasługują na miano prawdziwych pierwszoklasistów.

  Wykazali się tym samym umiejętnością m.in: śpiewu, recytacji, znajomością zasad ruchu drogowego czy ekologii. Po zdaniu tego egzaminu złożyli stosowną przysięgę oraz zostali pasowani ołówkiem przez Panią Dyrektor.
  Drodzy Pierwszoklasiści, zostaliście przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły! Gratulujemy i życzymy samych sukcesów! :)

   

 • Pasowanie na Przedszkolaka już za nami!

  W dn. 23.10.2014 r. odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. Aby wejść do grona Przedszkolaków każdy z nich musiał wykazać się znajomością aż 7 umiejętności (tj.: zaśpiewanie piosenki, recytacja wiersza, taniec, rozwiązanie zagadki, wykazanie empatii w stosunku do rodziców, liczenie oraz nazywanie paluszków na dłoni).

  Część końcową stanowiła prezentacja multimedialna, w której udział wziął każdy przedszkolak, przedstawiając swoje upodobania. Następnie w obecności Pani Dyrektor wszyscy złożyli obietnicę dotyczącą ich przyszłego zachowania. Wówczas uzyskali miano prawdziwych przedszkolaków. Gratulujemy i życzymy samych sukcesów! :)

strona:

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 11 im. Marii Dąbrowskiej
  ul. Mościckiego 177 A
  33-100 Tarnów

  Dyrektor szkoły: mgr Elżbieta Wójcik
 • 14 622 15 85

Wiadomości

Galeria zdjęć