• Pełni bólu i żałoby zawiadamiamy, że w dniu 22 stycznia 2015 roku odeszła od nas Nasza Droga Koleżanka

  Ś.P. Elżbieta Baran

  ceniony pracownik szkoły, przyjaciel dzieci.

  Msza Święta Żałobna zostanie odprawiona 26.01.2015 r. o godz. 14:00 w kaplicy na Cmentarzu Komunalnym w Klikowej.
  Po Mszy Świętej nastąpi odprowadzenie śp. Zmarłej na miejsce wiecznego spoczynku.

  Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy SPI nr 11

 • MasterChef 2015 już za nami!

  Już po raz trzeci udało nam się zorganizować oczekiwany przez wszystkich konkurs kulinarny „MasterChef 2015”. W tym roku został objęty (ku naszej ogromnej radości) Patronatem Prezydenta Miasta Tarnowa i Patronatem Kuratorium Oświaty, co nie tylko podniosło rangę imprezy ale również bardzo wzbogaciło nagrody. Podobnie jak w telewizyjnym programie, kilku uczniów miało za zadanie przygotowanie potrawy z przygotowanych wcześniej  składników. Oprócz różnego rodzaju produktów, zawodnicy mieli do dyspozycji „polowe” zaplecze kuchenne przygotowane specjalnie na tę okazje. W tym roku grono zawodników zostało zasilone przez seniorów rodu, czyli babcie i dziadków.

  Potrawy oceniało zaproszone jury w składzie:
  pani Maria Zawada-Bilik - dyrektor Wydziału Marki Miasta Urzędu Miasta Tarnowa,
  pani Małgorzata Hołda - nauczyciel z Zespołu Szkół Ekonomiczno- Gastronomicznych,
  pani Elżbieta Kraińska ze Szkoły Podstawowej Integracyjnej Nr 11.

  Nie mogło oczywiście zabraknąć gwiazdy tego show, czyli Magdaleny Kessler. :)
  Z kolei uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych dbali o bezpieczeństwo uczestników, udzielali różnych wskazówek , opowiadali o swoich kulinarnych pasjach i możliwościach z nimi związanych.

  Zmaganiom konkursowym towarzyszył temat przewodni, w tym roku uwagę poświęciliśmy naszemu rodzimemu i bogatemu w walory odżywcze jabłku.

  Podczas przygotowań mistrzowskich dań, widownia bawiła się znakomicie oglądając przedstawienie pt: „Entliczek Pentliczek”, słuchała porad Babci Kaliny, pani Doktor Zdrówko oraz delektowała się smakowitymi „Szarlotkami Babuni”.  

  Jury miało naprawdę trudne zadanie z wyborem tej jedynej, najlepszej potrawy. Jury oceniło: walory smakowe, zdrowotne, pomysłowość i ogólnie pojmowaną estetykę pracy.
  Zwyciężyła Hanna Dziża (kl. III B) ze swoją babcią Janiną. Gratulujemy!

  Czekamy na kolejną odsłonę programu!

   

 • Spotkanie z muzyką - klarnet

  Tematyką ostatniego spotkania z muzyką był humor w muzyce. Tym razem dowiedzieliśmy się, co sprawia, że muzyka jest śmieszna, jak za pomocą dźwięków wprowadzić słuchacza w dobry nastrój lub rozśmieszyć go do łez. Podczas koncertu z klarnetem omówiono nietypowe rodzaje artykulacji, wyjaśniono, czym jest naśladownictwo dźwiękowe oraz teatr instrumentalny. Było bardzo wesoło! :)

 • eTwinning - realizujemy międzynarodowe projekty

  Uczniowie z Klubu „Młody Europejczyk” oraz grupa przedszkolna realizują projekty w ramach międzynarodowego programu eTwinning.

   eTwinning to łączenie i współpraca bliźniaczych szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych. Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę.

  Uczniowie z Klubu „Młody Europejczyk” realizują dwa projekty. Pierwszy z nich to „Sweet stores – słodka historia”. Wspólnie z uczniami ze szkół w Chorwacji, Grecji, Turcji i Litwy poznają historię czekolady. Będą szukać informacji o swoim narodowym przemyśle czekolady, wymienią przepisy na czekoladę oraz poznają jej rolę w codziennej diecie, dowiedzą się również o związku między czekoladą a sztuką, a na koniec skosztują prawdziwej czekolady z każdego zaangażowanego w projekt kraju.

  Drugi projekt to „Grandma tell us a story - Babcia opowiada bajki”. Uczniowie poznają zwyczaje świąteczne, historie, legendy, opowiadania o każdym z krajów partnerskich, a jednocześnie zaprezentują Polskę  rówieśnikom z Chorwacji, Grecji, Turcji, Rumunii.

   Grupa przedszkolna z naszej szkoły wykonywała kartki świąteczne, a następnie wysyłała je do Grecji, Finlandii, Włoch, Hiszpanii, Rumunii, Turcji, Czech i Grecji.  W rewanżu napływała świąteczna korespondencja z krajów realizujących ten projekt.

 • Konkurs „Recyklingowe ozdoby świąteczne” rozstrzygnięty!

  W dniach 8-12.12.14 r. ogłosiliśmy konkurs „Recyklingowe ozdoby świąteczne”. Został on zorganizowany w odpowiedzi na zaproszenie ze szkoły High School "Mircea Scarlat" z Alexandrii w Rumunii w ramach programu „Eco-Schools”. Celem akcji było zwrócenie uwagi na ponowne wykorzystanie surowców również podczas przygotowań świątecznych i ozdabiania choinek.

  W naszej szkole odbyły się warsztaty, podczas których chętni uczniowie wzajemnie się inspirowali oraz realizowali swoje pomysły. Ozdoby świąteczne można było także wykonać w domu. Najważniejsze, by były wykonane z surowców wtórnych. Grupa uczniów przygotowała na korytarzu głównym wystawę zgłoszonych prac. Komisja sędziowska w składzie: p. Adela Latawska, p. Jolanta Woźniak – Partyka oraz p. Barbara Sulowska. Panie dokładnie obejrzały wszystkie dzieła. Były zachwycone kreatywnością artystów. Ich werdykt potwierdza wysoki poziom prac oraz dużą liczbę uczestników.

  I miejsce – MAŁGORZATA WOŹNIAK kl. VI A

  II miejsce – JAKUB BOŻEK kl. III B

  III miejsce – DANIEL KURCZAB kl. II A

  III miejsce – FILIP STASIOR kl. VI A

  Wyróżnienie – KACPER GERLACH kl. I

  Wyróżnienie – ZUZANNA BOGUSZ kl. VI A

  Wyróżnienie – ZOFIA WOŹNIAK kl. V A

  Wyróżnienie – KINGA KAUSZ kl. II B

  Nagrody zostaną wręczone podczas apelu podsumowującego pierwszy semestr roku szkolnego 2014/2015. Wszystkim uczestnikom gratulujemy ekologicznej wrażliwości także w święta.

 • Życzenia świąteczne

  Życzenia zdrowych i pogodnych
  Świąt Bożego Narodzenia.
  Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych
  napełni serca spokojem i radością.
  Niech błogosławieństwo Bożego Dzieciątka
  towarzyszy przez całe życie,
  a szczere i najpiękniejsze
  Bożonarodzeniowe życzenia
  spełniają się w każdym momencie.

   

  Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy

  Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 11

 • Jasełka

  „Dzieci na jasełka zaprosiły gości,

  Wspominać wspólne odległe zdarzenia,

  Byśmy gdy chwile nadejdą zwątpienia

  Siły czerpali z Bożej miłości

  Daj nam wiarę, że to ma sens”

   

  Uczniowie klasy 3 a i 3 b w czwartkowy wieczór 18 grudnia przedstawili dla społeczności szkolnej i lokalnej jasełka pt. „Boże Narodzenie z małym pastuszkiem”.

  Opowiedzieli historię pastuszka, który wraz z towarzyszami spieszył do Betlejem, gdzie narodził się Boży Syn, po drodze spotykając anioła, staruszkę, płaczącą dziewczynkę i rozbójnika. Gdy wszyscy dotarli do stajenki złożyli  Jezusowi dary - bochen chleba, świeże mleko , baranka i owieczkę i masełka osełeczkę. Do Betlejem przybyli także trzej królowie ze swoimi darami.

  Wspaniale opowiedziana historia Bożego Narodzenia, wyjątkowa sceneria i przejmujące kolędy w wykonaniu uczniów zrobiły na wszystkich wielkie wrażenie.

 • Smaki Świąt Bożego Narodzenia w Europie

  18 grudnia 2014 r. odbył się finał V edycji szkolnego konkursu „Smaki Świąt Bożego Narodzenia w Europie”. Każda klasa przygotowała stoisko dotyczące obchodów Świąt Bożego Narodzenia w wylosowanym regionie Europy. Ekspozycje zawierały elementy dekoracji świątecznej, informacje o zwyczajach bożonarodzeniowych oraz potrawy do degustacji. Działaniom konkursu przyświeca myśl: „Nic nie dzieli narodów bardziej niż arogancja i pycha kulturowa, nic nie łączy ich bardziej, niż znajomość innych kultur i szacunek dla nich”.

  W przygotowania do konkursu włączyli się uczniowie, rodzice i nauczyciele. Efekty zmagań konkursowych podziwiali rodzice uczniów, mieszkańcy dzielnicy Chyszów.

  Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w styczniu. Uczniowie zwycięskiej klasy oraz najbardziej zaangażowani rodzice otrzymają nagrody.

 • Góra Grosza

  Po raz kolejny Samorząd Uczniowski naszej szkoły zbierał pieniądze w ramach akcji "Góra Grosza 2015". W tym roku najwięcej zebrała klasa III b.

  Wszystkim bardzo dziękujemy za włączenie sie do akcji oraz okazane serce i empatię.

  Samorząd Uczniowiski

 • Bożonarodzeniowy koncert kolęd

  W świątecznym nastroju zapraszamy wszystkich do wspólnego kolędowania! :)

 • Przedszkolaki ubierają "Choinkę Dzieci"

  16 grudnia, na tarnowskim Rynku odbyło się wielkie ubieranie żywych choinek ozdobami wykonanymi przez przedszkolaków. Nie mogło tam oczywiście zabraknąć grupy przedszkolnej z naszej szkoły.

  Akcja pod nazwą "Choinka Dzieci"  jest świętem wszystkich tarnowskich przedszkolaków i już po raz 14  zagościła  na  tarnowskim Rynku. Tradycją Choinki Dzieci jest również wizyta św. Mikołaja, słodkie prezenty dla wszystkich oraz uroczyste odpalenie światełek na dużej choince.

 • Spotkanie z muzyką - wokal

  W dn. 10.12.2014 r. odbyło się kolejne Spotkanie z muzyką, tym razem zatytułowane „Z gwiazdą na gwiazdkę”. Uczestniczyliśmy w koncercie zimowoświątecznym z wokalem rozrywkowym, damskim w roli głównej. W trakcie audycji usłyszeliśmy najpopularniejsze piosenki o tematyce zimowej, piękne kolędy polskie jak i zagraniczne oraz zaznajomiliśmy się z różnymi technikami wokalnymi :)

 • Zapraszamy na Jasełka

  Mamy zaszczyt zaprosić na

  JASEŁKA

  pt. "Boże Narodzenie z małym pastuszkiem", które odbędą się w naszej szkole 18 grudnia 2014 r. o godz. 17.00.

  Po Jasełkach odbędzie się finał szkolnego konkursu

  "Smaki Świąt Bożego Narodzenia w Europie".

  Zapraszamy do obejrzenia stoisk przygotowanych przez klasy oraz

  do degustacji świątecznych specjałów kuchni europejskiej.

  Serdecznie zapraszają

  Dyrektor, nauczyciele i uczniowie

  Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 11 w Tarnowie

 • Wizyta Św. Mikołaja

  Wizyta tego gościa to dla wszystkich ogromne przeżycie i radość. Zgodnie z tradycją do naszej szkoły także zawitał Święty Mikołaj w towarzystwie aniołka i diabełka. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na prezenty. Nikt nie został pominięty.

  Po otrzymaniu prezentów były zabawy i pląsy w towarzystwie Mikołaja. Po uśmiechniętych buziach można było się domyśleć, że  ten dzień to jeden z fajniejszych dni w roku.

 • XI Przegląd Małych Form Artystycznych

  Listopad jest miesiącem pamięci i dumy narodowej, gdyż właśnie w te pochmurne, listopadowe dni, w dalekim 1918 roku zabłysła na firmamencie Europy Odrodzona Rzeczpospolita. Po latach rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję, powstaniach narodowych: listopadowym i styczniowym, po zmaganiach na różnych frontach, dzięki niezłomności, patriotyzmowi i bohaterstwu Polacy wywalczyli wolność. W taki właśnie listopadowy dzień odbył się XI Międzyszkolny Przegląd Małych Form Artystycznych pn. „Spotkanie z historią”, który w tym roku miał charakter patriotyczny.

  Wzięły w nim udział reprezentacje trzech tarnowskich szkół podstawowych: SP nr 17, SP nr 23 oraz SPI nr 11. Mali aktorzy urzekli wszystkich swoim zaangażowaniem, kunsztem aktorskim i wrażliwością. Piękne stroje, rytmiczne pieśni legionowe oraz wzruszające ujęcia prawdy historycznej na długo pozostaną w naszej pamięci. Wszyscy uczestnicy zostali wyróżnieni otrzymując pamiątkowe listy gratulacyjne oraz nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie Na Rzecz Edukacji Integracyjnej „Jeden Świat”, Starostwo Powiatowe oraz Wydział Marki Miasta Tarnowa. Zaprezentowane widowiska dostarczyły wielu wrażeń artystycznych. Stały się okazją, do pogłębiania wiedzy o wydarzeniach XX wieku ważnych dla Polski oraz formą poznawania polskich losów i dziedzictwa narodowego. Już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym Przeglądzie Małych Form Artystycznych w przyszłym roku.

 • "Bądź świetlikiem na drodze" - spotkanie ze strażnikiem miejskim

  Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w programie "Bądź świetlikiem na drodze". Prowadzący zajęcia - przedstawiciel straży miejskiej w Tarnowie, w interesujący sposób przekazał naszym uczniom zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną.

  Głównym celem programu „Bądź świetlikiem na drodze” jest zwiększenie bezpieczeństwa i widoczności dzieci przez kierujących pojazdami. Dzieci w czasie zajęć uczą się zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, omawiane są najważniejsze przepisy prawa ruchu drogowego oraz udzielane są wskazówki jak zapobiegać niebezpieczeństwom, szczególnie przy złych warunkach atmosferycznych gdy widoczność dziecka na drodze przez kierujących jest znacznie ograniczona.

  Dzieci w czasie zajęć wspólnie z funkcjonariuszem zawieszali odblaski przy tornistrach, co ma zwiększyć ich bezpieczeństwo. Uczniowie brali aktywny udział w tym spotkaniu - pokazywali, w jaki sposób należy zachować się na przejściu dla pieszych, wykonali kolorowe prace plastyczne z uwzględnieniem znaków drogowych oraz ćwiczyli wspólnie ze strażnikiem miejskim. Spotkanie ze strażnikiem miejskim było doskonałą lekcją, a zdobyta wiedza z pewnością zaowocuje bezpiecznym zachowaniem na drodze.

 • Dyskoteka andrzejkowa dla klas starszych

  W dn. 25.11.2014 r. odbyła się dyskoteka andrzejkowa, w której uczestniczyli uczniowie klas IV-VI. Organizatorami tej imprezy, podobnie jak zabawy andrzejkowej dla klas O-III był Samorząd Uczniowski przy wsparciu Klubu Młodego Menadżera. Podczas dyskoteki odbyły się tradycyjne wróżby andrzejkowe, ciekawe zabawy i konkursy. Niestety przy znakomitej muzyce czas szybko płynął...
  Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę i już dziś zapraszamy na kolejną dyskotekę! :)

 • Doroczny Bal Wróżek i Czarodziejów już za nami!

  W dn. 25.11.2014 r. odbył się Doroczny Bal Wróżek i Czarodziejów. Uczniowie pojawili się na nim w rozmaitych przebraniach. Wszyscy uczestnicy bawili się przy wesołej muzyce, która porywała każdego do tańca. Każde dziecko wzięło udział w tradycyjnych, andrzejkowych wróżbach (lanie wosku, magiczna kula, itp). Wróżby przeprowadzali prawdziwi wróżbici i wróżki. Czekamy na spełnienie wszystkich dobrych wróżb! :)

 • Spotkanie z muzyką - saksofon

  W dn. 19.11.2014 r. uczestniczyliśmy w kolejnej muzycznej odsłonie z cyklu "Spotkania z muzyką". Muzycy opowiedzieli nam o "muzycznym alfabecie". Muzyka porównana została do ludzkiej mowy.

  Dowiedzieliśmy się, że poprzez muzykę możemy wyrazić frazy, słowa, motywy, litery-dźwięki. Tak, jak każdy język świata posiada swój alfabet, a każdy gatunek muzyczny opiera się na konkretnych dźwiękach. W trakcie koncetru z udziałem trzech saksofonów zaprezentowano różne skale i gamy z całego świata, np. skalę arabską, indyjską czy góralską.
  Czekamy na kolejne muzyczne spotkanie! :)

 • Mamy certyfikat szkoły promującej zdrowie!

  17 listopada Pani Dyrektor Elżbieta Wójcik odebrała z rąk Małopolskiego Kuratora Oświaty Aleksandra Palczewskiego, Wojewódzkiego Koordynatora ds. Szkół Promujących Zdrowie Urszuli Blicharz oraz Dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Św. Łukasza Anny Czech Certyfikat przynależności do Małopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie przyznany przez Wojewódzki Zespół Wspierający Szkoły Promujące Zdrowie.  Uroczystość odbyła się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej podczas XVII Konferencji naukowej „Tytoń albo zdrowie”.

  Certyfikat jest uwieńczeniem wielu różnorodnych działań jakie cały czas podejmowane są w naszej szkole w zakresie edukacji prozdrowotnej.

strona:

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 11 im. Marii Dąbrowskiej
  ul. Mościckiego 177 A
  33-100 Tarnów

  Dyrektor szkoły: mgr Elżbieta Wójcik
 • 14 622 15 85

Wiadomości

Galeria zdjęć