• Pasowanie na Pierwszaka

  W dn. 24.10.2014 r. odbyło się uroczyste Pasowanie na Pierwszaka. Ta bardzo ważna uroczystość dla naszej szkolnej społeczności. Uczniowie klas I A oraz I B prezentowali dziś swoje umiejętności w przygotowanym wcześniej programie artystycznym. Aby zostać przyjętym do grona naszych uczniów musieli przekonać jednego ze starszych kolegów, że zasługują na miano prawdziwych pierwszoklasistów. Wykazali się tym samym umiejętnością m.in: śpiewu, recytacji, znajomością zasad ruchu drogowego czy ekologii. Po zdaniu tego egzaminu złożyli stosowną przysięgę oraz zostali pasowani ołówkiem przez Panią Dyrektor.
  Drodzy Pierwszoklasiści, zostaliście przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły! Gratulujemy i życzymy samych sukcesów! :)

   

 • Pasowanie na Przedszkolaka już za nami!

  W dn. 23.10.2014 r. odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. Aby wejść do grona Przedszkolaków każdy z nich musiał wykazać się znajomością aż 7 umiejętności (tj.: zaśpiewanie piosenki, recytacja wiersza, taniec, rozwiązanie zagadki, wykazanie empatii w stosunku do rodziców, liczenie oraz nazywanie paluszków na dłoni).

  Część końcową stanowiła prezentacja multimedialna, w której udział wziął każdy przedszkolak, przedstawiając swoje upodobania. Następnie w obecności Pani Dyrektor wszyscy złożyli obietnicę dotyczącą ich przyszłego zachowania. Wówczas uzyskali miano prawdziwych przedszkolaków. Gratulujemy i życzymy samych sukcesów! :)

 • Tydzień Misyjny w naszej szkole

  W ramach obchodów Tygodnia Misyjnego, nasi uczniowie włączą się w akcje charytatywne, które mają na celu zwiększenie świadomości dotyczącej problemów ówczesnego świata. Wraz z siostrą zakonną, uczniowie zaangażowali się w gesty solidarności oraz modlitwę za misjonarzy, którzy regularnie wyjeżdzają na misje w różne zakątki świata.


 • Tydzień z niespodzianką w bibliotece

  W ramach Międzynarodowego Miesiąca bibliotek Szkolnych biblioteka szkolna zorganizowała  „Tydzień z niespodzianką” w dniach 20 – 24 października 2014 r. Kolejne dni to nowe niespodzianki i atrakcje dla uczniów:

  Poniedziałek :

  ·         Niespodzianka w książce – uczniowie, którzy tego dnia odwiedzili bibliotekę i wypożyczyli książkę otrzymają drobne upominki.

  ·         Akcja pod hasłem: „Jeśli nie chcecie iść po książkę, książka wyjdzie do Was!” – zachęcenie uczniów do odwiedzania biblioteki i  wypożyczenia książek

  ·         Wystawa książek  w bibliotece "Największa - najmniejsza, najgrubsza - najcieńsza".

  Środa

  ·         Mój ulubiony bohater książkowy – rysowanie wspólnego plakatu

  Czwartek

  ·         Konkurs " Zgaduj - zgadula" dla klas I – III

  ·         Konkurs dla klas IV - VI "Zostań detektywem książkowym"

  Piątek

  ·         „Książkowa Lista Przebojów”- głosowanie na najukochańszą książkę

  Biblioteka zaprasza nie tylko w „Tygodniu z niespodziankami” J

 • Przygoda z jeżem - Przedszkole Nr 24

  W dniu 16.10.2014r. nasza szkoła gościła dzieci z Przedszkola Nr 24. Nasi goście z przyjemnością zwiedzili Lokalne Centrum Aktywności Ekologicznej. Dodatkowo przedszkolaki wzięły udział w interaktywnych zajęciach, których przewodnim tematem była ochrona jeża. Zdobytą wiedzę mogły wykorzystać podczas budowy domku dla jeża w naszym szkolnym ogrodzie.

  Po zakończonej pracy zostały zaproszone na wspólny, zdrowy poczęstunek przygotowany przez grupę przedszkolaków z naszej szkoły, Dyrekcję oraz wychowawców. Nie zabrakło owoców, sałatek oraz soków owocowych. Po wspólnie zjedzonym posiłku wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w zabawach integracyjnych na boisku. Na koniec nasi goście otrzymali mały podarunek.

  Wszystkim uczestnikom i organizatorom naszej dzisiejszej przygody z jeżem serdecznie dziękujemy!

 • Cykliczne spotkania w Muzeum Etnograficznym rozpoczęte!

  Uczniowie klas I-III rozpoczęli cykliczne spotkania w salach Muzeum Etnograficznego w Tarnowie.

  Pierwsza wystawa - "W Babcinej Izbie" zrobiła na nas niesamowite wrażenie. Zobaczyliśmy wnętrze chłopskiej chaty z regionu tarnowskiego z przełomu XIX i XX w.

  Zachowany został typowy dla chałup jednoizbowych podział na: sień, izbę oraz komorę. Dowiedzieliśmy się, że sień zlokalizowana między izbą a komorą posiadała charakter wielofunkcyjny. To stosunkowo duże pomieszczenie z klepiskiem posiadało wejście główne i tylne, a także część mieszkalną i gospodarczą. Nasi uczniowie mogli zobaczyć m.in: żarna do mielenia zboża, nosidła na wodę, niecki, pociosek do pieca, łopaty, cedzak, gliniany piec czy wyroby drewniane i kowalskie - przykłady rzemiosła ludowego (misy i garnki gliniane, dzieła do chleba i maślnica, tasaki profilowane, moździerze).

  Wystawa ta stanowiła nie tylko prezentację tradycyjnego wnętrza, ukazując jego bogactwo i estetykę, ale także wprowadziła elementy okazjonalne. Czekamy z niecierpliwością na następną wystawę! 

 • A my wciąż się umuzykalniamy...

  W dn. 15.10.2014 r. uczniowie wszystkich klas wzięli udział w kolejnym, wyjatkowo ciekawym, muzycznym spotkaniu, pt. "Muzyczne muzy". Dowiedzieli się, iż od samego początku istnienia muzyki kompozytorzy szukali inspiracji do tworzenia swoich dzieł u różnych źródeł. Mogła to być przyroda, postać, sztuka, technika lub religia.

  Na podstawie wybranych przykładów literatury muzycznej przyjrzeli się co i w jaki sposób inspirowało najwybitniejszych kompozytorów dawniej i dziś. Koncert odbył się z udziałem niesamowitego ksylofonu.

 • Warsztaty profilaktyczne "Ufaj, Odczuwaj, Mów"

  W dniu 07.10.2014r. uczniowie klas V i VI wzięli udział w wyjątkowo interesujących warsztatach profilaktycznych pt. „Odczuwaj, Ufaj, Mów”. Realizatorem programu był Pan Lech Gwiaździański – terapeuta z Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Płocku. Do głównych celów spotkania należało: budowanie pozytywnego stosunku do siebie i innych osób, uczenie postawy otwartości, obniżenie poziomu lęku przed mówieniem o sobie, budowanie poczucia podmiotowości, własnej wartości, opanowanie podstawowych zasad komunikacji, tworzenie przyzwolenia do przeżywania uczuć pozytywnych i negatywnych.

   

  Program składał się z trzech części zasadniczych:
  • Część I Odczuwaj - miała na celu tworzenie klimatu przyzwolenia do przeżywania uczuć pozytywnych i negatywnych oraz werbalizację stanów emocjonalnych, zwracała uwagę na wpływ uczuć na nasze zachowanie oraz rolę pozytywnego nastawienia;
  • Część II Ufaj - obejmowała ćwiczenia, które zwracały uwagę na kwestię prawdomówności, dotrzymywania słowa, budowania zaufania, wiary w siebie;
  • Część III Mów - uczyła budowania postawy otwartości, obniżania poziomu lęku przed mówieniem o sobie, opanowania umiejętności aktywnego słuchania i zasad dobrej komunikacji.

  Zajęcia zostały sfinansowaną przez Centrum Spraw Społecznych Urzędu Miasta Tarnowa.

 • Dzień Edukacji Narodowej

  W dniu 13 października 2014 r. tradycyjnie obchodziliśmy zbliżający się Dzień Edukacji Narodowej. W programie przygotowanym pod kierunkiem p. Grażyny Tutaj oraz p. Elżbiety Sikory uczniowie uczestniczyli w wyjątkowej, przepełnionej humorem i piosenkami akademii, nawiązującej do znanego programu telewizyjnego "Szansa na sukces". Nie zabrakło pięknych życzeń skierowanych do Dyrekcji, Grona Pedagogicznego oraz wszystkich pracowników naszej szkoły. Przedstawiciele uczniów złożyli je w imieniu całej swojej społeczności w trakcie swojego występu.

  Pani Dyrektor wyróżniła nauczycieli i pracowników za zaangażowanie i podejmowane działania na rzecz szkoły. Nagrodę Dyrektora w tym roku otrzymali: Pani Monika Buczek, Pani Dominika Janicka, Pani Adela Latawska, Pani Joanna Marszalska - Tabiś, Pani Katarzyna Marsy, Pani Małgorzata Proszowska oraz Pani Bernadetta Kozioł. Nagroda za wieloletnią pracę w naszej szkole trafiła do Pani Księgowej Krystyny Pająk.

  Tego dnia odbyła sie równiez premiera teledysku z udziałem uczniów naszej szkoły pt. "SPI nr 11 is HAPPY".

  Efekty można obejrzeć klikając w obraz:

  W tym szczególnym dniu, wszystkim nauczycielom życzymy dużo zdrowia, cierpliwości, sukcesów zawodowych oraz aby służba dzieciom zrodziła wiele szlachetnych owoców!

   

 • Nasz uczeń aktorem

  Uczeń klasy IV - Wojciech Kaczówka  wystąpi w Tarnowskim Teatrze im. L. Solskiego w tytułowej roli w spektaklu pt. "Mały Książę", na podstawie książki Antoine de Saint - Exupery'ego. Przedstawienie wyreżyserował Cezary Domagała. Jest to spektakl familijny, więc zachęcamy do jego obejrzenia dzieci i dorosłych.

  By otrzymać rolę Małego Księcia Wojtek wziął udział w castingu.

  Życzymy mu wielu sukcesów na deskach teatralnych. Całą społeczność szkolną zapraszamy do obejrzenia przedstawienia z udziałem Wojtka już w sobotę o godz. 16.00.

                                                                        

 • Pełni bólu i żałoby zawiadamiamy, że w dniu 5 października 2014 roku odeszła od nas Nasza Droga Koleżanka Ś.P. Katarzyna Borowiecka - ceniony nauczyciel, człowiek wyjątkowej skromności i życzliwości.

  Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy SPI nr 11

   

  Msza Św. żałobna odprawiona zostanie o godz. 9:00 w Kościele Księży Filipinów.

  Uroczystości pogrzebowe odbędą się o godzinie 14:00 na Nowym Cmenatrzu w Krzyżu.

   

  Tutaj możesz obejrzeć Film "Dla Kasi"

   

   

   

   

   

  Nasza Droga Przyjaciółko Kasiu!

  Niełatwo jest wypowiadać słowa pożegnania, bo jak wyrazić to, co dzisiaj czujemy: ból, smutek, cierpienie.

  Jak opowiedzieć o nadziei, która towarzyszyła nam przez cały okres Twojej choroby, jak mówić o cudzie, na który czekaliśmy, a który się nie zdarzył i nie zdarzy?

  Ten październikowy, piękny, słoneczny dzień zgromadził wielką rzeszę ludzi pogrążonych w smutku i cierpieniu z powodu Twojego odejścia. Jesteśmy też my – społeczność Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 11.

  Tej szkoły, do której każdego dnia przychodziłaś przez wiele lat by uczyć dzieci języka angielskiego. Wśród Twoich uczniów byli bardzo mądrzy i zdolni, ale byli też tacy, którym nauka nie przychodzi łatwo, tacy, którzy sami borykają się z chorobą i niepełnosprawnościami. A Ty Kasiu otaczałaś wszystkich sercem i zrozumieniem. Dla każdego miałaś dobre słowo i nigdy nie okazywałaś zniecierpliwienia.

  Czasem w Twojej głowie rodziły się wątpliwości, czasem brakowało Ci wiary, czy dobrze wypełniasz Twoje pedagogiczne posłanie. A przecież swoim opanowaniem, spokojem i mądrością sprawiałaś, że dzieci Cię kochały i szanowały.

  O swoim życiu możesz powiedzieć, że uczyniłaś świat lepszym. Twoja życzliwość i skromność niech będą dla nas wzorem do naśladowania i Twoim Testamentem.

  Idź Kasiu w pokoju do Niebieskiej Krainy, bo czyż nie jest tak, że Bóg potrzebuje Cię właśnie tam? A będąc w Niebieskiej Ojczyźnie nie zapomnij o nas i miej nas w opiece.

  Jest Was tam teraz dwie: Ty i Ewa. My czując Waszą obecność, siłę i spokój będziemy dalej kontynuować, to co zaczęliśmy razem . Pozornie już bez Ciebie, ale nadal z Tobą.

  Śpij w pokoju nasza Droga Przyjaciółko!

   

 • Samorząd Uczniowski wybrany!

  W dn. 01.10.2014 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Poprzedzone zostały kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci prezentowali przygotowane przez siebie, oryginalne plakaty. Na każdym z nich widniały najważniejsze punkty programów wyborczych poszczególnych kandydatów. Uczniów ubiegających się o pracę na rzecz szkoły było wielu.

  Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów wyłoniono następujące osoby:
  Prezydent: Emilia Witkowska
  Zastępcy: Zuzanna Bogusz, Filip Stasior
  Skarbnik: Krystian Malik
  Sekretarz: Agata Kopacz


  Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy! :)

 • W jabłku moc!

  Jesień to pora roku, podczas której szczególnie ważna jest dobrze dobrana oraz zbilansowana dieta, do której warto włączyć polskie owoce. Wybraliśmy nasz narodowy owoc – jabłko. Jabłka neutralizują toksyczne substancje, wspomagają prawidłowe trawienie i przede wszystkim zawierają mnóstwo witamin.  

  Będąc Lokalnym Centrum Aktywności Ekologicznej oraz propagując program dotyczący promocji zaleceń Europejskiego Kodeksu Walki z Chorobami Nowotworowymi, wdrażamy
  w życie zdrowe nawyki. Korzystając z dobrodziejstw, które dają nam polskie sady jabłoniowe każdego dnia nasi uczniowie otrzymują te pyszne i zdrowe owoce.

  Akcja „W jabłku moc” będzie trwała przez cały miesiąc. Mamy nadzieję, że dzięki temu uczniowie wyrobią
  w sobie nawyk spożywania tych wartościowych owoców na co dzień.

 • Kiermasz zdrowej żywności

  Jak co roku w naszej szkole odbył się Kiermasz Zdrowej Żywności. Świetlica na kilka godzin zamieniła się w krainę zdrowiem płynącą. Każdy uczeń mógł skosztować potraw przyrządzonych ze składników pochodzących wyłącznie z upraw ekologicznych oraz bogatych w najcenniejsze dla zdrowia i urody składniki odżywcze. Oprócz tego, że było bardzo zdrowo i kolorowo, było też przepysznie!

  Jak zwykle nie zawiedli nasi cudowni rodzice, pomagając w organizacji tej imprezy, za co z całego serca dziękujemy!
  Do zobaczenia za rok!

 • IV Mała Olimpiada Ekologiczna już za nami!

  25 września 2014 r. odbyła się po raz czwarty międzyszkolna Mała Olimpiada Ekologiczna. Do zmagań konkursowych zgłosiły się drużyny z 5 szkół podstawowych (SSP nr 2, SP nr 9, SP nr 15, SP nr 17, SP nr 20). Uczniowie kl. I-III brali udział w dwóch konkurencjach: turnieju wiedzy oraz rowerowym torze przeszkód.

  Zmagania konkursowe oceniało jury w składzie: p. Joanna Gaudyn - prezes Branżowej Organizacji Odzysku S.A., p. Lidia Hytroś - dyrektor Przedszkola Publicznego nr 32, uhonorowana tytułem "Tarnowskiego Ekologa", p. Magdalena Drobot - specjalistka do spraw komunikacji Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Tarnowie, p. Patrycja Łabuz-Walczak - specjalistka ds. edukacji w Zespole Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego, p. Robert Buczek - wiceprezes zarządu firmy Grupa Azoty Automatyka sp. z o.o.

  Wyniki:
  I miejsce - SP nr 20

  II miejsce - SP nr 9

  III miejsce - SP nr 15

  Wyróżnienia: SSP nr 2, SP nr 11 oraz SP nr 17.

  Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną znajomością wiedzy z zakresu ochrony środowiska, dlatego jury postanowiło nagrodzić wszystkie reprezentacje szkół!
   

  Sponsorzy przedsięwzięcia - niezastąpieni przyjaciele szkoły, którym składamy ogromne podziękowania:

  - Branżowa Organizacja Odzysku S.A.

  - Urząd Miasta Tarnowa - Wydział Marki Miasta, Wydział Ochrony Środowiska

  - Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego

  - Stowarzyszenie Na Rzecz Edukacji Integracyjnej "Jeden Świat"


   

 • Bezpieczny przedszkolak

  W dniu 24.09.2014 r, nasze przedszkolaki poznały zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. W tym celu udały się wraz z wychowawczynią na przejście dla pieszych znajdujące się w pobliżu szkoły. Najmłodsi zaprosili do wspólnego spaceru Panią Bernadtkę, odpowiedzialną za bezpieczne przejście naszych uczniów przez jezdnię.

  W dniu. 26.09.2014 r. naszych najmłodszych odwiedził Pan Policjant, który przypomniał dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Przedszkolaki dowiedziały się jak odpowiedzialna jest jego praca, jakie są zasady uczestnictwa w ruchu drogowym. Nasz gość opowiedział także o różnych niebezpiecznych sytuacjach, które mogą zagrażać małemu dziecku.

  Serdecznie dziękujemy za tak ciekawe i pouczające spotkanie!

 • Zagłosuj na naszego nauczyciela

  Pragniemy poinformować, że nauczyciel naszej szkoły Pani Agata Forajter, została zgłoszona do plebiscytu Nauczyciel Małopolski 2014.

  Zapraszamy do głosowania, które trwa do 7 października. Głosy można oddawać na 4 sposoby:

  - za pomocą oryginalnych kuponów drukowanych codziennie w Dzienniku Polskim (10 pkt)

  - za pomocą wysłania SMS na numer 72355 o treści NSP.1 – koszt 2,46 zł z VAT (10 pkt)

  - przez stronę internetową www.dziennikpolski24.pl (1 pkt)

  - przez aplikację Facebook (5 pkt)

  Szczegóły i regulamin na stronie www.dziennikpolski24.pl

 • Uczniowie na Szlaku Piastowskim

  Legendy, historia, zabytki, niezwykłe miejsca …

  18 – 20 września 2014 r. to czas szkolnej wycieczki Szlakiem Piastowskim. 27 uczniów z klas III – VI przez trzy dni poznawało tereny związane z początkami naszego państwa.

  Zaczęliśmy od Kruszwicy, ze słynną Mysią Wieżą, w której schronił się  legendarny Popiel uciekając przed myszami. Przepiękną przyrodę jeziora Gopło podziwialiśmy ze statku „Rusałka” podczas 45 minutowego rejsu.

  Gościliśmy również w wielkopolskiej Wenecji w Muzeum Kolei Wąskotorowej. Do eksponatów Muzeum należy tabor wąskotorowy, który funkcjonował dawniej. Wystawione wagony i lokomotywy były otwarte i mogliśmy je zwiedzić wewnątrz.  

  Odbyliśmy również godzinną podróż kolejką wąskotorową z miejscowości Żnin do Biskupina, prosto na XX Festyn Archeologiczny, który odbywał się w tamtejszym Muzeum Archeologicznym. Był to nasz główny punkt programu, wyczekiwany przez wszystkich uczestników wycieczki, bo to jedno z największych wydarzeń kulturalnych w Europie Środkowej. Niesamowity charakter biskupińskich festynów odbywających się rokrocznie polega nie tylko na niesamowitym miejscu, w którym się one odbywają, ale przede wszystkim na mnogości prezentowanych tutaj atrakcji.

   Tegoroczny festyn był niezwykłą okazją do odbycia „podróży” przez trzy epoki: kamienia, brązu i żelaza. Na terenie rezerwatu prezentowane były różne aspekty życia ludzi w przeszłości. Uczestniczyliśmy w warsztatach, pokazach, prezentacjach,  pokazach mody z epoki kamienia, brązu i żelaza, pokazach  walk dawnych wojów. Mogliśmy zobaczyć  zrekonstruowaną wczesnośredniowieczną wioskę, oraz obejrzeć występy zespołów grających muzykę z dawnych czasów.

  Kolejnym miejscem, które zwiedziliśmy było Muzeum Pierwszych Piastów w Ostrowie Lednickim. Promem przeprawiliśmy się na wyspę, na której pierwszy władca Polski Mieszko I przyjął chrzest w 966 roku.

  Na trasie naszej wycieczki nie mogło zabraknąć oczywiście pierwszej stolicy Polski – Gniezna. Byliśmy w Muzeum Początków Państwa Polskiego, w katedrze ze słynnymi Drzwiami Gnieźnieńskimi oraz na Starym Mieście.

  Ostatnim punktem wycieczki był Poznań z katedrą, Starym Miastem, ratuszem. Nie mogło również zabraknąć słynnych marcińskich rogali.

  Wycieczka była dla dzieci lekcją historii na żywo i fascynującą podróżą w czasie.

 • Akcja "Rowerem do szkoły"

  19 września 2014 r. po raz trzeci szkolny Klub Naszej Ziemi zorganizował akcję „Rowerem do szkoły”. Zaprosił całą społeczność szkolną do świętowania Europejskiego Dnia bez Samochodu. Osoby, które tego dnia w drodze do szkoły wybrały ekologiczny środek transportu otrzymały drobny upominek. Można było przyjść pieszo, przyjechać rowerem lub autobusem. Przyjazd autem traktowany był jako ekologiczny, gdy wszystkie miejsca były zajęte przez pasażerów, a droga odległość do szkoły była bardzo duża.

  Uczniowie rozdali 63 nagrody kolegom, koleżankom, nauczycielom i pracownikom szkoły. Zachęcali także do dbania o czystość powietrza przez cały rok.

   

 • Międzynarodowy Certyfikat Zielonej Flagi zdobyty!

  Nasza szkoła jako jedyna z Tarnowa po raz drugi zdobyła międzynarodowy certyfikat Zielonej Flagi. Jest to wyróżnienie przyznawane szkołom na całym świecie zrzeszonym w sieci Eco Schools za aktywną pracę na rzecz zrównoważonego rozwoju. Przez cały rok szkolny 2013/14 grupa chętnych uczniów podejmowała wiele działań m.in. wykonali audyt, monitorowali wpływ funkcjonowania szkoły na środowisko, organizowali akcje ekologiczne i prozdrowotne. W całej Polsce za ubiegłoroczne działania przyznano w sumie 276 certyfikatów.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 11 im. Marii Dąbrowskiej
  ul. Mościckiego 177 A
  33-100 Tarnów

  Dyrektor szkoły: mgr Elżbieta Wójcik
 • 14 622 15 85

Galeria zdjęć