• Święto Patrona Szkoły

  Ponad 125 lat temu przyszła na świat Maria Dąbrowska – znana polska pisarka. Jest ona Patronką naszej placówki od wielu lat, dlatego też 27 października 2014 roku w Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 11 odbyła się uroczysta akademia poświęcona Marii Dąbrowskiej. W trakcie przedstawienia zatytułowanego "Literackich wspomnień czas" uczniowie klasy szóstej przypomnieli najbardziej znane utwory pisarki.  W tym dniu został również ogłoszony konkurs na najciekawszy list do naszej Patronki

   

 • Nasz uczeń złotym judokiem!

  W dniu 18.10.2014 r. w Zakopanym odbył się Międzynarodowy Turniej Judo Młodzików i Dzieci. Pod Tatry zjechało się ponad 140 judoków z 20 klubów Słowacji, Francji, Czech, Francji i Polski. W kategorii młodszej - Dzieci - I miejsce zajął uczeń kl. VI - Adam Szpala!

  Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych złotych medali! :)

   
                                                                            

   

    

 • Pasowanie na Pierwszaka

  W dn. 24.10.2014 r. odbyło się uroczyste Pasowanie na Pierwszaka. Ta bardzo ważna uroczystość dla naszej szkolnej społeczności. Uczniowie klas I A oraz I B prezentowali dziś swoje umiejętności w przygotowanym wcześniej programie artystycznym. Aby zostać przyjętym do grona naszych uczniów musieli przekonać jednego ze starszych kolegów, że zasługują na miano prawdziwych pierwszoklasistów.

  Wykazali się tym samym umiejętnością m.in: śpiewu, recytacji, znajomością zasad ruchu drogowego czy ekologii. Po zdaniu tego egzaminu złożyli stosowną przysięgę oraz zostali pasowani ołówkiem przez Panią Dyrektor.
  Drodzy Pierwszoklasiści, zostaliście przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły! Gratulujemy i życzymy samych sukcesów! :)

   

 • Pasowanie na Przedszkolaka już za nami!

  W dn. 23.10.2014 r. odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. Aby wejść do grona Przedszkolaków każdy z nich musiał wykazać się znajomością aż 7 umiejętności (tj.: zaśpiewanie piosenki, recytacja wiersza, taniec, rozwiązanie zagadki, wykazanie empatii w stosunku do rodziców, liczenie oraz nazywanie paluszków na dłoni).

  Część końcową stanowiła prezentacja multimedialna, w której udział wziął każdy przedszkolak, przedstawiając swoje upodobania. Następnie w obecności Pani Dyrektor wszyscy złożyli obietnicę dotyczącą ich przyszłego zachowania. Wówczas uzyskali miano prawdziwych przedszkolaków. Gratulujemy i życzymy samych sukcesów! :)

 • Tydzień Misyjny w naszej szkole

  W ramach obchodów Tygodnia Misyjnego, nasi uczniowie włączą się w akcje charytatywne, które mają na celu zwiększenie świadomości dotyczącej problemów ówczesnego świata. Wraz z siostrą zakonną, uczniowie zaangażowali się w gesty solidarności oraz modlitwę za misjonarzy, którzy regularnie wyjeżdzają na misje w różne zakątki świata.


 • Tydzień z niespodzianką w bibliotece

  W ramach Międzynarodowego Miesiąca bibliotek Szkolnych biblioteka szkolna zorganizowała  „Tydzień z niespodzianką” w dniach 20 – 24 października 2014 r. Kolejne dni to nowe niespodzianki i atrakcje dla uczniów:

  Poniedziałek :

  ·         Niespodzianka w książce – uczniowie, którzy tego dnia odwiedzili bibliotekę i wypożyczyli książkę otrzymają drobne upominki.

  ·         Akcja pod hasłem: „Jeśli nie chcecie iść po książkę, książka wyjdzie do Was!” – zachęcenie uczniów do odwiedzania biblioteki i  wypożyczenia książek

  ·         Wystawa książek  w bibliotece "Największa - najmniejsza, najgrubsza - najcieńsza".

  Środa

  ·         Mój ulubiony bohater książkowy – rysowanie wspólnego plakatu

  Czwartek

  ·         Konkurs " Zgaduj - zgadula" dla klas I – III

  ·         Konkurs dla klas IV - VI "Zostań detektywem książkowym"

  Piątek

  ·         „Książkowa Lista Przebojów”- głosowanie na najukochańszą książkę

  Biblioteka zaprasza nie tylko w „Tygodniu z niespodziankami”

   

 • Przygoda z jeżem - Przedszkole Nr 24

  W dniu 16.10.2014r. nasza szkoła gościła dzieci z Przedszkola Nr 24. Nasi goście z przyjemnością zwiedzili Lokalne Centrum Aktywności Ekologicznej. Dodatkowo przedszkolaki wzięły udział w interaktywnych zajęciach, których przewodnim tematem była ochrona jeża. Zdobytą wiedzę mogły wykorzystać podczas budowy domku dla jeża w naszym szkolnym ogrodzie.

  Po zakończonej pracy zostały zaproszone na wspólny, zdrowy poczęstunek przygotowany przez grupę przedszkolaków z naszej szkoły, Dyrekcję oraz wychowawców. Nie zabrakło owoców, sałatek oraz soków owocowych. Po wspólnie zjedzonym posiłku wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w zabawach integracyjnych na boisku. Na koniec nasi goście otrzymali mały podarunek.

  Wszystkim uczestnikom i organizatorom naszej dzisiejszej przygody z jeżem serdecznie dziękujemy!

 • Cykliczne spotkania w Muzeum Etnograficznym rozpoczęte!

  Uczniowie klas I-III rozpoczęli cykliczne spotkania w salach Muzeum Etnograficznego w Tarnowie.

  Pierwsza wystawa - "W Babcinej Izbie" zrobiła na nas niesamowite wrażenie. Zobaczyliśmy wnętrze chłopskiej chaty z regionu tarnowskiego z przełomu XIX i XX w.

  Zachowany został typowy dla chałup jednoizbowych podział na: sień, izbę oraz komorę. Dowiedzieliśmy się, że sień zlokalizowana między izbą a komorą posiadała charakter wielofunkcyjny. To stosunkowo duże pomieszczenie z klepiskiem posiadało wejście główne i tylne, a także część mieszkalną i gospodarczą. Nasi uczniowie mogli zobaczyć m.in: żarna do mielenia zboża, nosidła na wodę, niecki, pociosek do pieca, łopaty, cedzak, gliniany piec czy wyroby drewniane i kowalskie - przykłady rzemiosła ludowego (misy i garnki gliniane, dzieła do chleba i maślnica, tasaki profilowane, moździerze).

  Wystawa ta stanowiła nie tylko prezentację tradycyjnego wnętrza, ukazując jego bogactwo i estetykę, ale także wprowadziła elementy okazjonalne. Czekamy z niecierpliwością na następną wystawę! 

 • A my wciąż się umuzykalniamy...

  W dn. 15.10.2014 r. uczniowie wszystkich klas wzięli udział w kolejnym, wyjatkowo ciekawym, muzycznym spotkaniu, pt. "Muzyczne muzy". Dowiedzieli się, iż od samego początku istnienia muzyki kompozytorzy szukali inspiracji do tworzenia swoich dzieł u różnych źródeł. Mogła to być przyroda, postać, sztuka, technika lub religia.

  Na podstawie wybranych przykładów literatury muzycznej przyjrzeli się co i w jaki sposób inspirowało najwybitniejszych kompozytorów dawniej i dziś. Koncert odbył się z udziałem niesamowitego ksylofonu.

 • Warsztaty profilaktyczne "Ufaj, Odczuwaj, Mów"

  W dniu 07.10.2014r. uczniowie klas V i VI wzięli udział w wyjątkowo interesujących warsztatach profilaktycznych pt. „Odczuwaj, Ufaj, Mów”. Realizatorem programu był Pan Lech Gwiaździański – terapeuta z Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Płocku. Do głównych celów spotkania należało: budowanie pozytywnego stosunku do siebie i innych osób, uczenie postawy otwartości, obniżenie poziomu lęku przed mówieniem o sobie, budowanie poczucia podmiotowości, własnej wartości, opanowanie podstawowych zasad komunikacji, tworzenie przyzwolenia do przeżywania uczuć pozytywnych i negatywnych.

   

  Program składał się z trzech części zasadniczych:
  • Część I Odczuwaj - miała na celu tworzenie klimatu przyzwolenia do przeżywania uczuć pozytywnych i negatywnych oraz werbalizację stanów emocjonalnych, zwracała uwagę na wpływ uczuć na nasze zachowanie oraz rolę pozytywnego nastawienia;
  • Część II Ufaj - obejmowała ćwiczenia, które zwracały uwagę na kwestię prawdomówności, dotrzymywania słowa, budowania zaufania, wiary w siebie;
  • Część III Mów - uczyła budowania postawy otwartości, obniżania poziomu lęku przed mówieniem o sobie, opanowania umiejętności aktywnego słuchania i zasad dobrej komunikacji.

  Zajęcia zostały sfinansowaną przez Centrum Spraw Społecznych Urzędu Miasta Tarnowa.

 • Dzień Edukacji Narodowej

  W dniu 13 października 2014 r. tradycyjnie obchodziliśmy zbliżający się Dzień Edukacji Narodowej. W programie przygotowanym pod kierunkiem p. Grażyny Tutaj oraz p. Elżbiety Sikory uczniowie uczestniczyli w wyjątkowej, przepełnionej humorem i piosenkami akademii, nawiązującej do znanego programu telewizyjnego "Szansa na sukces". Nie zabrakło pięknych życzeń skierowanych do Dyrekcji, Grona Pedagogicznego oraz wszystkich pracowników naszej szkoły. Przedstawiciele uczniów złożyli je w imieniu całej swojej społeczności w trakcie swojego występu.

  Pani Dyrektor wyróżniła nauczycieli i pracowników za zaangażowanie i podejmowane działania na rzecz szkoły. Nagrodę Dyrektora w tym roku otrzymali: Pani Monika Buczek, Pani Dominika Janicka, Pani Adela Latawska, Pani Joanna Marszalska - Tabiś, Pani Katarzyna Marsy, Pani Małgorzata Proszowska oraz Pani Bernadetta Kozioł. Nagroda za wieloletnią pracę w naszej szkole trafiła do Pani Księgowej Krystyny Pająk.

  Tego dnia odbyła sie równiez premiera teledysku z udziałem uczniów naszej szkoły pt. "SPI nr 11 is HAPPY".

  Efekty można obejrzeć klikając w obraz:

  W tym szczególnym dniu, wszystkim nauczycielom życzymy dużo zdrowia, cierpliwości, sukcesów zawodowych oraz aby służba dzieciom zrodziła wiele szlachetnych owoców!

   

 • Nasz uczeń aktorem

  Uczeń klasy IV - Wojciech Kaczówka  wystąpi w Tarnowskim Teatrze im. L. Solskiego w tytułowej roli w spektaklu pt. "Mały Książę", na podstawie książki Antoine de Saint - Exupery'ego. Przedstawienie wyreżyserował Cezary Domagała. Jest to spektakl familijny, więc zachęcamy do jego obejrzenia dzieci i dorosłych.

  By otrzymać rolę Małego Księcia Wojtek wziął udział w castingu.

  Życzymy mu wielu sukcesów na deskach teatralnych. Całą społeczność szkolną zapraszamy do obejrzenia przedstawienia z udziałem Wojtka już w sobotę o godz. 16.00.

                                                                       

 • Pełni bólu i żałoby zawiadamiamy, że w dniu 5 października 2014 roku odeszła od nas Nasza Droga Koleżanka Ś.P. Katarzyna Borowiecka - ceniony nauczyciel, człowiek wyjątkowej skromności i życzliwości.

  Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy SPI nr 11

   

  Msza Św. żałobna odprawiona zostanie o godz. 9:00 w Kościele Księży Filipinów.

  Uroczystości pogrzebowe odbędą się o godzinie 14:00 na Nowym Cmenatrzu w Krzyżu.

   

  Tutaj możesz obejrzeć Film "Dla Kasi"

   

   

   

   

   

  Nasza Droga Przyjaciółko Kasiu!

  Niełatwo jest wypowiadać słowa pożegnania, bo jak wyrazić to, co dzisiaj czujemy: ból, smutek, cierpienie.

  Jak opowiedzieć o nadziei, która towarzyszyła nam przez cały okres Twojej choroby, jak mówić o cudzie, na który czekaliśmy, a który się nie zdarzył i nie zdarzy?

  Ten październikowy, piękny, słoneczny dzień zgromadził wielką rzeszę ludzi pogrążonych w smutku i cierpieniu z powodu Twojego odejścia. Jesteśmy też my – społeczność Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 11.

  Tej szkoły, do której każdego dnia przychodziłaś przez wiele lat by uczyć dzieci języka angielskiego. Wśród Twoich uczniów byli bardzo mądrzy i zdolni, ale byli też tacy, którym nauka nie przychodzi łatwo, tacy, którzy sami borykają się z chorobą i niepełnosprawnościami. A Ty Kasiu otaczałaś wszystkich sercem i zrozumieniem. Dla każdego miałaś dobre słowo i nigdy nie okazywałaś zniecierpliwienia.

  Czasem w Twojej głowie rodziły się wątpliwości, czasem brakowało Ci wiary, czy dobrze wypełniasz Twoje pedagogiczne posłanie. A przecież swoim opanowaniem, spokojem i mądrością sprawiałaś, że dzieci Cię kochały i szanowały.

  O swoim życiu możesz powiedzieć, że uczyniłaś świat lepszym. Twoja życzliwość i skromność niech będą dla nas wzorem do naśladowania i Twoim Testamentem.

  Idź Kasiu w pokoju do Niebieskiej Krainy, bo czyż nie jest tak, że Bóg potrzebuje Cię właśnie tam? A będąc w Niebieskiej Ojczyźnie nie zapomnij o nas i miej nas w opiece.

  Jest Was tam teraz dwie: Ty i Ewa. My czując Waszą obecność, siłę i spokój będziemy dalej kontynuować, to co zaczęliśmy razem . Pozornie już bez Ciebie, ale nadal z Tobą.

  Śpij w pokoju nasza Droga Przyjaciółko!

   

 • Samorząd Uczniowski wybrany!

  W dn. 01.10.2014 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Poprzedzone zostały kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci prezentowali przygotowane przez siebie, oryginalne plakaty. Na każdym z nich widniały najważniejsze punkty programów wyborczych poszczególnych kandydatów. Uczniów ubiegających się o pracę na rzecz szkoły było wielu.

  Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów wyłoniono następujące osoby:
  Prezydent: Emilia Witkowska
  Zastępcy: Zuzanna Bogusz, Filip Stasior
  Skarbnik: Krystian Malik
  Sekretarz: Agata Kopacz


  Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy! :)

 • W jabłku moc!

  Jesień to pora roku, podczas której szczególnie ważna jest dobrze dobrana oraz zbilansowana dieta, do której warto włączyć polskie owoce. Wybraliśmy nasz narodowy owoc – jabłko. Jabłka neutralizują toksyczne substancje, wspomagają prawidłowe trawienie i przede wszystkim zawierają mnóstwo witamin.  

  Będąc Lokalnym Centrum Aktywności Ekologicznej oraz propagując program dotyczący promocji zaleceń Europejskiego Kodeksu Walki z Chorobami Nowotworowymi, wdrażamy
  w życie zdrowe nawyki. Korzystając z dobrodziejstw, które dają nam polskie sady jabłoniowe każdego dnia nasi uczniowie otrzymują te pyszne i zdrowe owoce.

  Akcja „W jabłku moc” będzie trwała przez cały miesiąc. Mamy nadzieję, że dzięki temu uczniowie wyrobią
  w sobie nawyk spożywania tych wartościowych owoców na co dzień.

 • Kiermasz zdrowej żywności

  Jak co roku w naszej szkole odbył się Kiermasz Zdrowej Żywności. Świetlica na kilka godzin zamieniła się w krainę zdrowiem płynącą. Każdy uczeń mógł skosztować potraw przyrządzonych ze składników pochodzących wyłącznie z upraw ekologicznych oraz bogatych w najcenniejsze dla zdrowia i urody składniki odżywcze. Oprócz tego, że było bardzo zdrowo i kolorowo, było też przepysznie!

  Jak zwykle nie zawiedli nasi cudowni rodzice, pomagając w organizacji tej imprezy, za co z całego serca dziękujemy!
  Do zobaczenia za rok!

 • IV Mała Olimpiada Ekologiczna już za nami!

  25 września 2014 r. odbyła się po raz czwarty międzyszkolna Mała Olimpiada Ekologiczna. Do zmagań konkursowych zgłosiły się drużyny z 5 szkół podstawowych (SSP nr 2, SP nr 9, SP nr 15, SP nr 17, SP nr 20). Uczniowie kl. I-III brali udział w dwóch konkurencjach: turnieju wiedzy oraz rowerowym torze przeszkód.

  Zmagania konkursowe oceniało jury w składzie: p. Joanna Gaudyn - prezes Branżowej Organizacji Odzysku S.A., p. Lidia Hytroś - dyrektor Przedszkola Publicznego nr 32, uhonorowana tytułem "Tarnowskiego Ekologa", p. Magdalena Drobot - specjalistka do spraw komunikacji Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Tarnowie, p. Patrycja Łabuz-Walczak - specjalistka ds. edukacji w Zespole Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego, p. Robert Buczek - wiceprezes zarządu firmy Grupa Azoty Automatyka sp. z o.o.

  Wyniki:
  I miejsce - SP nr 20

  II miejsce - SP nr 9

  III miejsce - SP nr 15

  Wyróżnienia: SSP nr 2, SP nr 11 oraz SP nr 17.

  Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną znajomością wiedzy z zakresu ochrony środowiska, dlatego jury postanowiło nagrodzić wszystkie reprezentacje szkół!
   

  Sponsorzy przedsięwzięcia - niezastąpieni przyjaciele szkoły, którym składamy ogromne podziękowania:

  - Branżowa Organizacja Odzysku S.A.

  - Urząd Miasta Tarnowa - Wydział Marki Miasta, Wydział Ochrony Środowiska

  - Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego

  - Stowarzyszenie Na Rzecz Edukacji Integracyjnej "Jeden Świat"


   

 • Bezpieczny przedszkolak

  W dniu 24.09.2014 r, nasze przedszkolaki poznały zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. W tym celu udały się wraz z wychowawczynią na przejście dla pieszych znajdujące się w pobliżu szkoły. Najmłodsi zaprosili do wspólnego spaceru Panią Bernadtkę, odpowiedzialną za bezpieczne przejście naszych uczniów przez jezdnię.

  W dniu. 26.09.2014 r. naszych najmłodszych odwiedził Pan Policjant, który przypomniał dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Przedszkolaki dowiedziały się jak odpowiedzialna jest jego praca, jakie są zasady uczestnictwa w ruchu drogowym. Nasz gość opowiedział także o różnych niebezpiecznych sytuacjach, które mogą zagrażać małemu dziecku.

  Serdecznie dziękujemy za tak ciekawe i pouczające spotkanie!

 • Zagłosuj na naszego nauczyciela

  Pragniemy poinformować, że nauczyciel naszej szkoły Pani Agata Forajter, została zgłoszona do plebiscytu Nauczyciel Małopolski 2014.

  Zapraszamy do głosowania, które trwa do 7 października. Głosy można oddawać na 4 sposoby:

  - za pomocą oryginalnych kuponów drukowanych codziennie w Dzienniku Polskim (10 pkt)

  - za pomocą wysłania SMS na numer 72355 o treści NSP.1 – koszt 2,46 zł z VAT (10 pkt)

  - przez stronę internetową www.dziennikpolski24.pl (1 pkt)

  - przez aplikację Facebook (5 pkt)

  Szczegóły i regulamin na stronie www.dziennikpolski24.pl

 • Uczniowie na Szlaku Piastowskim

  Legendy, historia, zabytki, niezwykłe miejsca …

  18 – 20 września 2014 r. to czas szkolnej wycieczki Szlakiem Piastowskim. 27 uczniów z klas III – VI przez trzy dni poznawało tereny związane z początkami naszego państwa.

  Zaczęliśmy od Kruszwicy, ze słynną Mysią Wieżą, w której schronił się  legendarny Popiel uciekając przed myszami. Przepiękną przyrodę jeziora Gopło podziwialiśmy ze statku „Rusałka” podczas 45 minutowego rejsu.

  Gościliśmy również w wielkopolskiej Wenecji w Muzeum Kolei Wąskotorowej. Do eksponatów Muzeum należy tabor wąskotorowy, który funkcjonował dawniej. Wystawione wagony i lokomotywy były otwarte i mogliśmy je zwiedzić wewnątrz.  

  Odbyliśmy również godzinną podróż kolejką wąskotorową z miejscowości Żnin do Biskupina, prosto na XX Festyn Archeologiczny, który odbywał się w tamtejszym Muzeum Archeologicznym. Był to nasz główny punkt programu, wyczekiwany przez wszystkich uczestników wycieczki, bo to jedno z największych wydarzeń kulturalnych w Europie Środkowej. Niesamowity charakter biskupińskich festynów odbywających się rokrocznie polega nie tylko na niesamowitym miejscu, w którym się one odbywają, ale przede wszystkim na mnogości prezentowanych tutaj atrakcji.

   Tegoroczny festyn był niezwykłą okazją do odbycia „podróży” przez trzy epoki: kamienia, brązu i żelaza. Na terenie rezerwatu prezentowane były różne aspekty życia ludzi w przeszłości. Uczestniczyliśmy w warsztatach, pokazach, prezentacjach,  pokazach mody z epoki kamienia, brązu i żelaza, pokazach  walk dawnych wojów. Mogliśmy zobaczyć  zrekonstruowaną wczesnośredniowieczną wioskę, oraz obejrzeć występy zespołów grających muzykę z dawnych czasów.

  Kolejnym miejscem, które zwiedziliśmy było Muzeum Pierwszych Piastów w Ostrowie Lednickim. Promem przeprawiliśmy się na wyspę, na której pierwszy władca Polski Mieszko I przyjął chrzest w 966 roku.

  Na trasie naszej wycieczki nie mogło zabraknąć oczywiście pierwszej stolicy Polski – Gniezna. Byliśmy w Muzeum Początków Państwa Polskiego, w katedrze ze słynnymi Drzwiami Gnieźnieńskimi oraz na Starym Mieście.

  Ostatnim punktem wycieczki był Poznań z katedrą, Starym Miastem, ratuszem. Nie mogło również zabraknąć słynnych marcińskich rogali.

  Wycieczka była dla dzieci lekcją historii na żywo i fascynującą podróżą w czasie.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 11 im. Marii Dąbrowskiej
  ul. Mościckiego 177 A
  33-100 Tarnów

  Dyrektor szkoły: mgr Elżbieta Wójcik
 • 14 622 15 85

Galeria zdjęć