Nawigacja

 • Obuwie zmienne

  Dyrekcja szkoły zwraca sie z prośbą do Rodziców, aby obuwie uczniów przeznaczone do chodzenia po szkole miało białą podeszwę.

 • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

  WITAJ SZKOŁO!

  Koniec wakacji zbliża się wielkimi krokami i już pierwszego września powitamy nowy rok szkolny. Rozpocznie się on Mszą Św. w Kościele o.o Misjonarzy o godz. 9.00, a następnie na boisku szkolnym o godz. 10.30.
   

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

  17.06.2014

  Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele!

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014 odbędzie się 27 czerwca 2014 roku. Dyrektor szkoły zaprasza na Mszę Św. o godz. 9.00 w Kościele o.o Misjonarzy, a następnie o godz. 10.30 do szkoły. 

  Dzień wcześniej 26 czerwca 2014 roku o godz. 17.00 klasa szósta wraz z wychowawcą p. Beatą Kozioł oraz p. Krystyną Kozioł zaprasza wszystkich na pożegnalny występ artystyczny, którym klasa szósta zakończy naukę w naszej szkole.  

 • SZKOLNA AKCJA RECYKLINGOWA

  SZKOLNA AKCJA RECYKLINGOWA

  Już po raz siódmy segregowaliśmy i zbieraliśmy odpady. Dzięki nam mogą one zostać przerobione na nowe produkty, a góra śmieci na miejskim wysypisku jest mniejsza. Tego roku w konkursie udział wzięło 76 uczniów. Wspólnie zebrali:

  57 333 szt. butelek PET,

  9 718 kg makulatury,

  3 083 szt. opakowań szklanych,

  1 600 szt. puszek,

  4 467 szt. baterii.

  Najbardziej zaangażowała się kl. V A – aż 16 z 22 uczniów przynosiło do szkoły surowce wtórne.

  A oto wyniki:
   

  BATERIE

  1. Agata Kopacz kl. III B

  2. Mateusz Gogola kl. VI A

  3. Hanna Sadowska kl. II A

  SZKŁO

  1. Wojciech Kaczówka kl. III B

  2. Agata Kopacz kl. III B

  3. Maciej Pichla kl. VI A

  MAKULATURA

  1. Gabriela Tryba kl. V A

  2. Dominika Buczek kl. V A

  3. Julia Buczek kl. I B

  METAL

  1. Dominika Tokarz kl. IV A

  2. Jakub Bożek kl. II A

  3. Filip Szczygieł kl. IV A

  BUTELKI PLASTIKOWE

  1. Grzegorz Jagiencarz kl. VI A

  2. Maciej Kopacz kl. III B

  3. Janusz Kaczówka kl. VI A
   

  Nagrody tradycyjnie zostaną rozdane podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego.

  GRATULUJEMY!!!

 • Dodatkowe lekje języka angielskiego w roku szkolnym 2014/2015

  I. Kupując podręcznik i ćwiczenia do języka angielskiego w księgarni PROGRESS na ul. Basztowej otrzymają Państwo zniżkę 15%.

  II. W roku szkolnym 2014/2015 szkoła oferuje poszerzenie oferty edukacyjnej z języka angielskiego  z dwóch do czterech lekcji dla uczniów w klasach 1-3 oraz z trzech do pięciu w klasach 4-6. To znaczy, że uczniowie będą mieli kontakt z językiem codziennie. Powyższa forma zajęć jest organizowana przy współpracy z krakowską szkołą językową " PRYMUS" i ma miejsce na terenie szkoły. Zajęcia stawiają nacisk na rozwijanie umiejętności czytania, słuchania , pisania, a przede wszystkim mówienia.  Taka liczba zajęć języka angielskiego pozwoli na rzetelne przygotowanie do certyfikatów z języka angielskiego, które mogą odbyć się po zakończeniu pierwszego i drugiego etapu edukacyjnego. YLE ( Young Learners English Tests) to zestaw certyfikatów na różnych poziomach języka angielskiego, które potwierdzają znajomość języka angielskiego na różnych poziomach. Koszt to ok. 30-40 zł miesięcznie.

 • Konkurs " Czar Par" rozstrzygnięty

  W dniu 27 maja 2014 roku odbył się matematyczno-sportowy turniej "Czar Par".  W zawodach uczestniczyło 12 par z klas IV,V i VI. Pary miały do wykonania 7 konkurencji. Cztery z nich to  konkurencje matematyczne:

  - krzyżówka liczbowa

  - krzyżówka literowa

  - tangram

  - gra logiczna

  Trzy konkurencje sportowe obejmowały:

  - nawigację

  - rzutki

  - strzał do celu.

  Zawody wygrała para nr 9: Aleksandra Wojdyło i Paulina Kasprzyk, II miejsce zajęła para nr 12: Janusz Kaczówka i Mikołaj Korecki, III miejsce należało do pary nr 10: Michał Domański i Jakub Ziółkowski.

  W dniu 30 maja 2014 roku odbyła się kolejna edycja "Czaru Par", tym razem dla klas I - III. W zawodach brało udział 8 par. Uczestnicy mieli do wykonania 6 konkurencji: 3 matematyczne i 3 sportowe.

  Do konkurencji matematycznych należały:

  - krzyżówka literowa

  - krzyżówka liczbowa

  - tangram

  Natomiast  konkurencje sportowe obejmowały:

  - nawigację

  - rzutki

  - strzał do celu.

  Zawody wygrała para nr 7: Krystian Malik i Sergiusz Iwaneczko, II miejsce zajęła para nr 2: Igor Panek i Krzysztof Poręba, III miejsce należało do pary nr 1: Sandra Bogusz i Maria Kizior.

  Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział. Głównym koordynatorem konkursu była pani Elżbieta Kraińska.

 • DZIEŃ DZIECKA

  W dniu 2 czerwca 2014 roku w godzinach 9.00 - 11.00 odbędzie się impreza z okazji Dnia Dziecka, na którą zapraszamy wszystkich nauczycieli wraz z uczniami. Impreza odbędzie się na szkolnym placu zabaw. Prosimy o poinformowanie uczniów, by przyszli w sportowym stroju dostosowanym do pogody ( czapki, wygodne nieprzemakalne obuwie, krem ochronny w razie upału). Prosimy też o zorganizowanie kocy dla klasy. W trakcie imprezy odbędzie się konkurs na " Kosz Piknikowy", wykonany przez poszczególne klasy. 

  Oceniane będą:

  - różnorodność przekąsek

  - walory zdrowotne

  - estetyka i pomysłowość,

  a także zachowanie uczniów w czasie pikniku.

  Około godziny 10.30 zaplanowana jest smaczna niespodzianka pani Dyrektor.

  Szczegóły przebiegu imprezy u nauczycieli świetlicy. 

 • " BIEGIEM PO ZDROWIE"

  20.05.2014

  Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli oraz mieszkańców Chyszowa do udziału w imprezie sportowej " Biegiem po zdrowie", która odbędzie się na terenie Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 11 w Tarnowie, ul. Mościckiego 177a.

  Harmonogram imprezy:

  8.00 - 8.30 otwarcie biura zawodów ( rozdanie numerów startowych)

  8.35 - 8.55 spotkanie z maratończykiem

  9.00 - 9.40 wspólna rozgrzewka

  9.45 - 10.40 bieg indywidualny w kategoriach

  • 5 - 9 lat ( kl. 0 - III)
  • 10 - 12 lat ( kl. IV - VI)
  • bieg otwarty ( bez ograniczeń wiekowych)

  10.45 - 11.00 bieg rodzinny ( 1 rodzic + 1 dziecko do max. 13 roku życia)

  11.10 - 11.40 ABC Nordic Walking ( szkolenie poprowadzi wykwalifikowany instruktor, mile widziane kijki)

  11.45 - 12.00 wręczenie nagród

  Zgłoszenia do udziału w biegach przyjmowane są do 23.05.1014r. w sekretariacie SPI nr 11 w Tarnowie ( tel. 14 622 15 85), na świetlicy szkolnej oraz u nauczyciela wychowania fizycznego.

  Zawodników obowiązuje strój sportowy.

  ZAPRASZAMY

 • Zebranie

  14.05.2014

  Przypominamy, że 15 maja o godz. 17.00 odbędą się już ostatnie w tym roku szkolnym zebrania z rodziacami.

 • EUROPEJSKA PARADA SCHUMANA

  9 maja 2014r. już po raz piętnasty ulicami Warszawy przeszła Parada Schumana, której uczestnicy wyrażają swoje poparcie dla idei integracji europejskiej. Po raz pierwszy wzięli w niej udział uczniowie czterech tarnowskich szkół podstawowych. Nasze miasto reprezentowała młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 14, Szkoły Podstawowej nr 19 oraz Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 11, z inicjatywy której doszło do tego przedsięwzięcia.

   

  Nawet rzęsisty deszcz padający jeszcze chwilę przed wyruszeniem marszu nie odstraszył uczniów tegorocznej Parady Schumana, odbywającej się w szczególnym momencie – 10 lat po wejściu Polski do  Unii Europejskiej oraz na 15 dni przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Dla setek uczniów, nauczycieli, studentów, rodzin biorących udział w barwnym pochodzie kilka minut przed 12 zaświeciło słońce. Uczestnicy w radosnej atmosferze nieśli unijne flagi, transparenty reprezentowanych szkół i miast oraz niebieskie i żółte balony. Nasi uczniowie chętnie korzystali z atrakcji i konkursów przygotowanych w Miasteczku Europejskim, rozstawionym na Krakowskim Przedmieściu.

   

  Wyjazd na Paradę Schumana miał również cele edukacyjne. Uczniowie poznali najcenniejsze i najciekawsze zabytki stolicy: Zamek Królewski, Łazienki, Stare Miasto, Pałac Prezydencki, Pomnik Małego Powstańca.

   

  Wszyscy uczniowie i nauczyciele byli bardzo zadowoleni z wyjazdu. Wracali bogatsi o wspaniałe wrażenia, wiedzę i nowe doświadczenia. Już planujemy kolejny wyjazd...

 • VIII Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Europie

  7 maja 2014r. w Szkole Podstawowej Integracyjnej Nr 11 na VIII Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy o Europie spotkali się uczniowie z dziesięciu tarnowskich szkół. W ten sposób młodzież włączyła się w ogólnopolskie obchody Dnia Europy przypadające na dzień 9 maja.  W turnieju wzięły udział szkoły: Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 14, Szkoła Podstawowa nr 20, Szkoła Podstawowa z Zespołu Szkół Niepublicznych Stowarzyszenia „Siódemka”, Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Polskiej Marynarki Handlowej, Szkoła Podstawowa ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego, oraz gospodarz turnieju SPI nr 11.

  Turniej stał się nie tylko wizytówką naszej szkoły ale i miasta. Jest to największe tego typu przedsięwzięcie skierowane do uczniów tarnowskich szkół podstawowych realizujących programy z zakresu edukacji europejskiej w swoich placówkach. W tym roku honorowy patronat objęli:  Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Pan Roman Ciepiela, Prezydent Miasta Tarnowa, Małopolski Kurator Oświaty w Krakowie Aleksander Palczewski, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Warszawie. Partnerem Turnieju był Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct w Tarnowie. Patronem medialnym była Gazeta Krakowska oraz telewizja regionu tarnowskiego IMAV

  Tegoroczny VIII Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Europie nawiązywał do 10 rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej oraz zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego. Pierwszą turniejową konkurencją „Polska w Europie” było wystąpienie szkolnego europosła dotyczące korzyści jakie odniósł nasz kraj w różnych dziedzinach życia po przystąpieniu do UE. Wysłuchaliśmy wspaniałych przemówień na temat 10–ciu lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej nawiązujących do idee integracji, pokazujących zmiany w Polsce, regionie i naszym mieście jakie nastąpiły w ostatnich latach.  Stałą częścią turnieju była konkurencja „Europa bez tajemnic” – konkurs wiedzy o UE  i krajach Europy.  Podczas turnieju uczniowie wykazali się wiedzą o Europie. Na wspaniałym kole podzielonym na 29 pól losowali kraj członkowski UE i odpowiadali na bardzo zróżnicowane pytania dotyczące tego kraju. Ogromną atrakcją i niespodzianką tegorocznego Turnieju było pojawienie się wspaniałego gościa – Syriusza, który nie tylko bawił uczestników, ale też przygotował konkurencję skojarzeniową – europejskie kalambury. Turniej dopełniła konkurencja zręcznościowa „Rzuć w 10”

  Turniej Wiedzy o Europie łączy w sobie naukę, wymianę doświadczeń,  osiągnięć oraz dobrą zabawę. Daje możliwość wykazania się młodzieży i osiągnięcia sukcesu na wielu płaszczyznach.

  Zwycięzcą VI Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy o Europie po długiej i zaciętej grze została drużyna z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Siódemka. Zdobywcą II miejsca została Szkoła Podstawowa nr 14 , miejsce III przypadło Szkole Podstawowej nr 20.

  Laureaci turnieju oraz wszyscy uczestnicy zostali obdarowani pięknymi i licznymi  nagrodami.

   Tegorocznym obchodom Dnia Europy towarzyszył również happening balonowy.

  Uczniowie z 10 tarnowskich szkół podstawowych wypuścili w powietrze symbolicznie 100 balonów z okazji 10 rocznicy Polski w Unii Europejskiej.

 • Konkurs recytatorski

  09.05.2014

  8 maja 2014 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi odbył się XII Powiatowy Integracyjny Konkurs Recytatorski im. Janusza Korczaka. Dzieci recytowały wiersze-bajki znanych pisarzy m.in. J.Brzechwy, J.Tuwima.

  Naszą szkołę reprezentowali: Igor Nagoński z klasy I, Kinga Sztyler z klasy I, Agata Kopacz z klasy III oraz Weronika Wójcik z klasy VI. W kategorii szkół podstawowych Igor Nagoński zdobył II miejsce, Kinga Sztyler zdobyła wyróżnienie. Uczniów do konkursu przygotowała pani Monika Buczek.

 • Nasza MISTRZYNI!

  Jest 9 marca 2014r. godzina 20.46 - Pani dyrektor Elżbieta Wójcik otrzymuje SMS "Jestem już na Antarktydzie mamy zasięg przez parę minut... Maraton jutro o 14.00, jest zimno i strasznie wieje. Wokół mnie pełno pingwinów. Aśka."

  To Asia Marszalska - Tabiś - nasza biegaczka, nauczyciel- fizjoterapeuta Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 11, która realizując swoje pasje zawędrowała już na siódmy kontynent świata - Antarktydę. Na pięciu kontynentach biegła w maratonach.

 • VIII MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ WIEDZY O EUROPIE

  07.05.2014

  7 maja 2014 roku o godz. 9.00 odbędzie się w naszej szkole VIII MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ WIEDZY O EUROPIE. Wezmą w nim udział reprezentacje z 9 tarnowskich szkół podstawowych.

  Program turnieju:

  9.00 - rozpoczęcie

  9.30 - konkurs " Polska w Europie" - wystąpienia szkolnych europosłów

  10.30. - konkurs " Europejski latawiec" 

     konkurencje wiedzowo- sprawnościowe " Europa bez tajemnic"

  11.30 - wręczenie nagród

  12.00 - balonowy happening

 • Kanonizacja Jana Pawła II

  28.04.2014

  28 kwietnia 2014 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość poświęcona "Wspomnieniom o Janie Pawle II". Prezentacja multimedialna była przeplatana pieśniami kojarzącymi się z życiem i pontyfikatem Jana Pawła II. Piękna uroczystość przygotowana była przez mgr Monikę Buczek oraz siostrę Stanisławę Szewczyk. Uroczystość uświetnił swoją obecnością dr Mieczysław Menżyński, który jest  absolwentem naszej szkoły i równocześnie autorem książki o wizycie św. Jana Pawła II w Tarnowie w roku 1987.

  Podczas naszej uroczystości zostały rozdane nagrody w ramach konkursu plastycznego pod tytułem: " Portret Jana Pawła II".

  W kategorii klas I-III pierwsze miejsce zajęła Hanna Dziża z klasy I, drugie miejsce zdobył Maciej Kopacz z klasy III, a miejsce III Amelia Żurowska z klasy I.

  Wyróznienie zdobyły przedszkolaki i Julita Kozioł , a w kategorii klas IV-VI pierwsze miejsce zajął Eryk Piekielniak z klasy IV, drugie miejsce zdobyły wspólnie Magdalena Szatrowska i Paulina Kasprzyk z klasy VI, a miejsce trzecie Szymon Kościółek z klasy V.

 • Przedszkolaki obserwują ptasie zwyczaje

  Przedszkolaki z oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej Integracyjnej Nr 11 w Tarnowie zajmują się ptakami nie tylko zimą. Wczesną wiosną zaczynają prowadzić obserwacje życia sikorek zamieszkujących budkę lęgową naprzeciwko ich sali. Podglądają je dzięki zainstalowanej w budce kamerze. W poprzednich latach gościli modraszkę. W tym roku zaszczyciła ich swoją obecnością największa z polskich sikor - bogatka. Przedszkolaki śledzą kolejne etapy wicia gniazda,  zbieranie mchu oraz suchej trawy pod oknami ich sali. Szkolna bogatka zniosła 10 rdzawonakrapianych  jaj. Wysiadywała je przez 2 tygodnie. Tuż po świętach wielkanocnych wykluło się 8 nagich piskląt. Obecnie mają już tydzień. Ich rodzice są bardzo zapracowani. Około 300 -650 razy dziennie przynoszą pokarm młodym. Szczególnie lubiane są gąsienice zbierane z drzewek owocowych. Za około 10 dni pisklęta opuszczą budkę lęgową. Być może przedszkolaki będą miały szansę, by dopingować maleńkim ptaszkom podczas ich pierwszych lotów.

  Zapraszamy do naszej szkoły! Przyjdź, zobacz, czekamy na Ciebie!

  ul. Mościckiego 177a, Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 11 w Tarnowie

 • AKCJA "SKOK PO SOK"

  8 i 9 kwietnia Pani Dyrektor wraz z grupą „Misja Natura” oraz nauczycielami ze świetlicy szkolnej zorganizowali pierwszą akcję SKOK PO SOK”. Własnoręcznie wyciskali sok z jabłek, którym częstowali wszystkich uczniów i przedszkolaków. Do zdrowego odżywiania zachęcali również rodziców, nauczycieli, a także gości. Na degustację zaprosili także animatora lokalnego regionu Tarnów, który wizytował po raz pierwszy naszą szkołę w ramach programu „Zdrowe jedzenie w mojej szkole i na moim stole”. Pan Marcel Kwaśniak oceniał żywienie prowadzone przez stołówkę oraz uprawiany ogródek ziołowo – warzywny. Analizował plan działań przygotowany przez uczniów.

  Akcja „SKOK PO SOK” będzie kontynuowana raz w miesiącu. Chętnych kucharzy zapraszamy do pracy przy wyciskaniu kolejnych soków.

   

 • „Zdrowe Jedzenie w Mojej Szkole i na Moim Stole”

  29.04.2014

  Jest to nowy projekt Carrefour Polska, Międzynarodowej Fundacji Carrefour i Fundacji Partnerstwo dla Środowiska. Jego celem jest edukacja uczniów małopolskich szkół w obszarze zdrowego i lokalnego żywienia.

  Czworo uczniów wraz ze szkolnym koordynatorem p. Dominiką Janicką wzięli udział w warsztatach zorganizowanych w Krakowie. Owa grupa robocza „Misja Natura” od kwietnia do czerwca będzie zachęcać społeczność szkolną do zmiany nawyków żywieniowych. Będą poruszać tematy drugich śniadań, szkolnej stołówki, szkolnego ogródka warzywno – ziołowego. Chętnych oraz pomysłowych uczniów, rodziców, ekspertów zapraszają do współpracy. Spotkania odbywają się w czwartki o godzinie 8.00 w sali nr 13.

 • "SZKOŁY DLA EKOROZWOJU"

  29.04.2014

  W programie edukacji i aktywności „SZKOŁY DLA EKOROZWOJU” uczestniczymy po raz trzeci. Przez cały rok szkolny grupa robocza podejmuje wiele działań. Wykonują audyt, monitorują wpływ funkcjonowania szkoły na środowisko, organizują akcje ekologiczne, zbierają informacje
  o ekologicznych lekcjach oraz zajęciach pozalekcyjnych. Raport przesyłają do Fundacji Partnerstwo dla Środowiska, która jest stowarzyszona w międzynarodowej sieci Eco-Schools. Kapituła Programu „Szkoły dla Ekorozwoju” (m.in. przedstawiciele Ministerstwa Edukacji, Ministerstwa Środowiska, firm i NGO zaangażowanych w promowanie zrównoważonego rozwoju) na podstawie raportu i wizyt przyznaje najbardziej prestiżowe wyróżnienia ekologiczne dla szkół
   certyfikat Zielonej Flagi.

  • 2012 r. otrzymaliśmy miano LOKALNEGO CENTRUM AKTYWNOŚCI EKOLOGICZNEJ – certyfikat II stopnia.

   

  • 2013 r. otrzymaliśmy ZIELONĄ FLAGĘ – certyfikat I stopnia.

  Jako jedyna placówka z Tarnowa możemy pochwalić się takimi wyróżnieniami. W całej Polsce takie wyróżnienia otrzymało 206 szkół, na świecie - ponad 2000.

  Cieszymy się bardzo, że Kapituła Programu docenia wspólne działania ekologiczne podejmowane przez uczniów, ich rodziców, Panią Dyrektor, nauczycieli oraz niezastąpionych pracowników administracji. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i dotychczasową współpracę.

   

   

 • Konkursy w naszej szkole

  Konkurs " Matematyczny Czar Par"

  13 marca w XII edycji międzyszkolnego konkursu „Matematyczny Czar Par” dla uczniów klas II naszą szkołę reprezentowali: Sandra Bogusz oraz Igor Panek. Wspólnie rozwiązywali zadania rachunkowe,  tekstowe oraz logiczne.

  Konkurs "Humanistyczne duety"

  14 marca w VI konkursie „Humanistyczne duety” dla uczniów kl. III wzięli udział: Sergiusz Iwaneczko oraz Maksymilian Para. Jest to konkurs, który pozwala sprawdzić wiedzę z zakresu gramatyki i ortografii języka polskiego, ale również umiejętności współdziałania - zawodnicy bowiem rozwiązują zadania w parach.

  Konkurs Wiedzy Przyrodniczej " Świetlik"

  18 marca chętni uczniowie kl. II – VI wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Przyrodniczej „Świetlik”. W ramach przygotowań uczniowie wykonali w klasie lub w domu doświadczenia opracowane przez pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zadania konkursowe w formie testu sprawdzały nie tylko wiedzę, ale także umiejętność wnioskowania.  Wyniki konkursu znane będą dopiero 20 maja.

   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 11 im. Marii Dąbrowskiej
  Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 11
  ul. Mościckiego 177a
  33-100 Tarnów
 • 14-622-15-85

Galeria zdjęć